Kiralık katile babasının ikramiyesini teklif etti

Kendisine baskı yapan babasını üç arkadaşına öldürten 19 yaşındaki Demet A.'nın "Babamı öldürün, emekli ikramiyesinin 30 bin lirası sizin" dediği öne sürüldü

Kayseri'de evinde öldürülmüş olarak bulunan İsa A.'nın, "Dayağından bıktım" diye yakınan kızının kurbanı olduğu ortaya çıktı. Şüpheli bulunan ölümle ilgili çalışma başlatan polis, İsa A.'nın, öz kızı Demet A.'nın azmettirmesiyle Fatih V., Doğan B. ve Yunus T. tarafından öldürüldüğünü belirledi. Adliyeye sevk edilen azmettirici Demet A. ve tetikçileri tutuklandı. Suçlarını itiraf eden sanıklar Emniyet Müdürlüğü'nde ve adliyedeki sorgularında olayı en ince ayrıntısına kadar anlattı. Sanıklardan Fatih V., "Demet benim kız arkadaşımdı. Kendisine şiddet uygulamakla suçladığı babasını felç bırakmamızı veya ortadan kaldırmamızı istedi. Bu cinayeti işleyecek olan kişilere de babasının emeklilik parasından 30 bin lira vermeyi taahhüt etti" dedi.

'İŞLEM TAMAM'
Sevgilisi Fatih V.'yi ikna eden Demet A., yaptığı planı da şöyle anlattı: "Bu gün annemle biz kız kardeşime gideceğiz. Babam evde yalnız olacak. Siz gerekeni yapar, cep telefonuma 'Müjde, işlem tamam' diye mesaj atarsınız. Biz de hiçbir şeyden haberimiz yokmuş gibi eve gelir, onun cesedini buluruz." Cinayet günü, Demet A., annesi ve kardeşleriyle birlikte evden ayrıldı. Fatih V. gözcülük yaparken lojmana giren Yunus T. ve Doğan B., İsa A.'yı bıçaklayarak öldürdü. Saldırganlar, daha sonra, Demet A.'ya "Müjde, işlem tamam" diye mesaj gönderdi. Telefonu elinden bırakmayan Demet A. mesaj geldikten sonra eve döndü. Kapıyı açan annesiyle birlikte eve giren genç kız, babasının cansız bedeniyle karşılaştı ve timsah gözyaşı döktü.
BİZE ULAŞIN