Minibüs denize uçtu

Trabzon'da bir yolcu minibüsünün denize yuvarlanması sonucu, ilk belirlemelere göre 2 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Trabzon'dan Vakfıkebir ilçesi istikametine giden bir yolcu minibüsü, Akçaabat ilçesine bağlı Mersin beldesinin Saraçlar Mahallesi mevkisinde, kontrolden çıkarak şarampole yuvarlandı. Kayalıkları aşarak denize düşen minibüsün bir bölümü suyun altında kaldı.

* FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Minibüste bulunan yolculardan bazılarının denize düşmüş olma ihtimaline karşın olay yerine Sahil Güvenlik ekipleri çağrıldı.

VALİLİK, İLK BİLGİLERDE DÜZELTME YAPARAK, KAZADA ''2 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜNÜ, 15 KİŞİNİN DE YARALANDIĞINI'' BİLDİRDİ

Trabzon'da bir yolcu minibüsünün denize yuvarlandığı kazada, Valilik ilk bilgilerde düzeltme yaparak, ''2 kişinin öldüğünü, 15 kişinin de yaralandığını'' bildirdi. Kazada kayıp kişinin de olmadığı belirtildi.

Trabzon'dan Vakfıkebir istikametine giden 61 M 1009 plakalı minibüsün, Akçaabat ilçesine bağlı Mersin Beldesinin Saraçlar Mahallesi mevkisinde, kontrolden çıkarak denize yuvarlandığı kazanın ardından olay yerinde incelemelerde bulunan Vali Recep Kızılcık, 4 kişinin öldüğünü, 12 kişinin yaralandığını açıklamış, 1 kişinin de kayıp olmasından şüphelendiklerini söylemişti.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Vali Kızılcık'ın, kendisine verilen ilk bilgileri açıkladığı, ancak yapılan tespitlere göre, kazada 2 kişinin öldüğü, 15 kişinin yaralandığının belirlendiği kaydedildi. Ayrıca yapılan aramalar sonucu, herhangi bir kayıp olmadığı belirtildi.

UÇAKTAN İNDİ KAZADA ÖLDÜ

Kazada ölenlerin, Ali Mısır (51) ve Ersin Samancı (19) olduğu öğrenildi. Mısır'ın, İstanbul'da oturduğu ve bir işi için hava yolu ile geldiği Trabzon'dan, minibüsle Vakfıkebir ilçesine gittiği öğrenildi.

Kazada ölen Samancı'nın da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Bölümü 1. sınıf öğrencisi olduğu ve bir ayağında protez bulunduğu belirtildi.

Çoğunluğu KTÜ Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu öğrencisi olan yaralıların isimleri ise şöyle:

''Minibüs sürücüsü Ahmet Çalık (45), İbrahim Hakkı Balçık (21), Zehranur Yılmaz, Nazan Gürsoy, Sinem Bahar Maraba (25), Mehmet Berberoğlu (20), Esra Aygün (20), Tuğçe Harman (21), Nazım Sarı (20), Davut Öztürk (33), Metehan Barutçu (20), Rüveyda Armutçu (20), Kürşat Cora (24), Duygu Sağlam (18) ve Ersin Samancı''.
BİZE ULAŞIN