Fabrikada çıkan yangına rüzgar engeli

Ümraniye'de iki katlı kağıt fabrikasında çıkan yangın maddi hasara neden oldu. Rüzgârın da etkisiyle söndürme çalışmalarında güçlük çekilen yangın, çok sayıda itfaiye grubunun yaklaşık iki saatlik çalışması sonucu tamamen söndürüldü. Olayda bir kişi dumandan etkilendi.

Ümraniye Eskişehir Mahallesi Barajyolu Caddesi üzerinde bulunan iki katlı kağıt fabrikasında saat 04.00 sıralarında yangın çıktı.

Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen ve fabrikanın idari kısmında başlayan yangın kısa sürede büyüyerek çatıya da sıçradı. Yangına ilk olarak Ümraniye itfaiyesi müdahale etti. Rüzgârın da etkisiyle gittikçe büyüyen yangını söndürmede Ümraniye itfaiyesi yetersiz kalınca birçok ilçeden takviye itfaiye ekibi olay yerine sevk edildi.

Ümraniye, Yenidoğan, Kadıköy, Kartal, Sultanbeyli, Kavacık itfaiyelerinin müdahale ettiği yangın, yaklaşık iki saatlik çalışma sonucu tamamen söndürüldü. Maddi hasara neden olan yangında ölen ya da yaralanan olmazken dumandan etkilenen bir kişi, olay yerindeki ambulansta tedavi edildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...
BİZE ULAŞIN