Havalar nasıl olacak? - HARİTALI

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Ülkemiz genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR : Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), doğu bölgelerimizde kuzey ve kuzeybatı, batı kesimlerde güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.

METEOROLOJİDEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI :
Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, v.b.) başta sürücüler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA :
Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; batısında güneyli (Kıble) yönlerden kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.

EGE : Genellikle parçalı, kuzey ve kıyı kesimleri çok bulutlu geçecek. Rüzgar; kıyılarında güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.

AKDENİZ : Batısı parçalı zamanla çok bulutlu, doğusu parçalı az bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU : Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

BATI KARADENİZ : Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU : Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde doğusunda yer yer yer sis görülecek.

BİZE ULAŞIN