Bingöl-Erzincan yolu ulaşıma kapandı

Bingöl-Erzincan karayolunun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanması dolayısıyla büyük sıkıntı yaşayan Yedisu ilçe halkı, yolun bir an evvel açılmasını istedi.

Yedisu ilçesinden Erzincan'a giden vatandaşlar kardan dolayı ulaşıma kapalı olan yol nedeniyle Erzurum güzergahını kullanmak zorunda kalıyor. Normal şartlarda Yedisu-Erzincan karayolunun 110 kilometre olduğunu belirten vatandaşlar, kardan dolayı kapalı olan yolu kullanamadıkları için 200 kilometre fazla yol yaparak 310 kilometrelik Yedisu-Erzurum ve Erzincan güzergahını kullandıklarını ve bunun maliyetinin de arttığını söyledi. Yedisu-Erzincan arasında çalışan minibüsler normal şartlarda 12 lira 50 kuruşa yolcu taşırken, kardan dolayı kapanan yolun kullanılamaması nedeniyle Erzurum güzergahından gidildiği için 50 liraya yolcu taşınıyor.

Sürekli olarak Erzincan'a gitmek zorunda kaldıklarını belirten vatandaşlar, sadece minibüs ücretinin 50 lira olmasından dolayı büyük sıkıntı yaşadıklarını ve Yedisu-Erzincan karayolunun bir an evvel ulaşıma açılmasını beklediklerini dile getirdi.
BİZE ULAŞIN