Aşk ve intikamın nefes kesen randevusu atv'de

atv 2010'un bombasını patlattı. Reyting rekortmeni Ezel, artık atv'de olacak. Ramiz Dayı'nın dediği gibi, "Şimdi her şeyi yapabilmek" için...

Yayınlandığı ilk günden itibaren fenomen haline gelen, reyting rekortmeni dizi Ezel, artık atv ekranlarında. Dizi, yayınlandığı 14 hafta boyunca reytinglerde hep zirve yaparak rekor üstüne rekorlar kırmıştı. Kenan İmirzalioğlu, Cansu Dere, Barış Falay, Yiğit Özşener, Salih Kalyon ve Tuncel Kurtiz gibi usta oyuncuların da yer aldığı dizi, dün gece geç saatlerde yapılan anlaşmayla atv'de yayınlanmaya başlayacak.

*EZEL DİZİSİNDEN KARELER...Bir aşk ve intikam öyküsü olan Ezel, oyuncu kadrosuyla olduğu kadar senaryosu ve replikleriyle de büyük beğeni topladı. Dizide racon kesen, şiirler okuyan eski kabadayılardan Ramiz'in replikleri, günlük hayatta herkesin diline yerleşti. Tuncel Kurtiz'in canlandırdığı Ramiz Dayı'nın başta "Shakespeare" olmak üzere dünya edebiyatının birçok ünlü isminin eserlerinden alıntı yaptığı özlü sözler kadar hikâyenin kurgusu da izleyiciyi ekran başına bağladı. Kenan İmirzalıoğlu'nun canlandırdığı Ezel karakteri ise tavrı ve duruşu nedeniyle kısa sürede özellikle kadın izleyicilerden geniş bir hayran kitlesi oluşturdu. Ezel dizisinin çıkış noktası bir aşk ve aldatma hikâyesi. Ancak dizinin hikayesi kadar ilginç kurgusu da dikkat çekici. Sürekli flashback'lerin (Bugünden geçmişe dönme sahnelerine verilen ad) kullanıldığı dizide çocukluk arkadaşı olan üç gencin ayrılan yolları ve neden ayrıldıkları anlatılıyor. Ezel'in arkadaşlarının ve sevdiği kadının ihaneti nedeniyle ardında bıraktığı aşkı, hapisteyken geçirdiği değişimi ile heyecan dozu giderek artan dizi atv ekranlarında olacak. İhanetin öcünü almak için planlar yapan ve bu konuda da en büyük desteği hapisteki yol arkadaşı Ramiz Dayı'dan alan Ezel ile Eyşan'ın geleceğinin ne olacağı ise önümüzdeki bölümlerde ortaya çıkacak. İnternette oluşan fan sitelerinde ise Ezel hayranlığı en üst seviyede. Ezel fanatikleri yeni yayın döneminin dizinin yayınlandığı geceler başka hiçbir program yapmadıklarını ve heyecanla başlama saatini beklediklerini söylüyorlar. İşte Ramiz dayının ünlü edebi eserlerden alıntı yaptığı ve herkesin dilinde olan dizideki sözleri:
Birisi seni aldatmışsa bu onun suçudur. Eğer o kişi seni pek çok kere aldatmışsa bu senin suçundur.
Hesap görmek, hesap etmekten zordur yeğenim.
Değişmek zordur yeğenim ama bazen... Aynı adam olmak daha zordur... Hayat öyle yüklenir ki üstüne durduğun yerde çatır çatır çatırdarsın.
Bazen öyle acır ki için değiştin sanırsın, şimdi her şeyi yapabilirim. MAGAZİN SERVİSİ
BİZE ULAŞIN