Yaşlı çift soba kurbanı

Uşak'ta sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı çift öldü.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Şifa sokak 1 numaradaki evde yaşayan Mustafa Memiş (56) ile eşi Hacer Memiş (55) sabah yatak odalarından çıkmadı.

Aynı evde yaşayan ve babasıyla aynı ismi taşıyan oğulları Mustafa Memiş, odaya girdiğinde anne ve babasının cesetleriyle karşılaştı. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik tedbiri aldı.

Cumhuriyet Savcısı yaptığı incelemede, yaşlı çiftin sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiğini tespit etti.

Çiftin cesetleri otopsi için Uşak Devlet Hastanesi götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

DENİZLİ'DE KÖMÜR SOBASINDAN SIZAN GAZ İKİ CAN ALDI

Denizli'de sobadan sızan karbonmonoksit gazı nedeniyle 2 ve 5 yaşlarındaki 2 kardeş öldü, anneleri yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Çalıştığı tekstil firmasından dün izin alarak Çivril'deki köyüne babasının evine giden Atakan Maviş'in Dokuzkavaklar Mahallesi'ndeki evinde eşi Aysun Maviş (25), çocukları Osman (5) ve Beyza (2) akşam yemeğini yedikten bir süre sonra yattı.

Üst katta yaşayan görümce Nurten Özarslan, Maviş ailesinden kimseyi göremeyince alt kata indi. Çaldığı zile karşılık veren olmayınca kapıyı kırarak içeriye giren Özarslan, anne ve 2 çocuğu hareketsiz halde buldu. 112 Acil Servis ekipleri olay yerine geldiklerinde Osman ve Beyza'nın öldüğünü, anne Aysun'un ise baygın olduğunu belirledi.

Anneye ilk müdahaleyi yapan sağlık ekipleri, Denizli Devlet Hastanesine kaldırdı. Aysun Maviş, yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Çocukların cenazeleri otopsi için Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Morguna kaldırıldı. Tekstil işçisi olan baba Atakan Maviş, acı haberi alınca babasıyla evine geldi.
BİZE ULAŞIN