Kar İstanbul'a geldi

İstanbul'un özellikle Sarıyer, Maslak ve Kilyos bölgelerinde yoğun kar yağışı etkili oluyor.

Hava sıcaklığının hissedilir derecede düştüğü İstanbul'un bazı bölgelerinde kar yağışı başladı. Özelikle Sarıyer, Maslak, Zekeriyaköy ve Kilyos'ta yoğun kar yağışı etkili olurken, araçlar yokuşlarda güçlükle ilerliyor.

Araç sürücüleri de etkili yağış nedeniyle zor anlar yaşıyor. Öte yandan, belediye ekipleri karın etkili olduğu noktalarda tuzlama çalışmaları yapıyor.

CANLI KAMERALARLA YOL DURUMUNU GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

DONDURUCU SOĞUKLAR GELİYOR - 5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

EDİRNE, KIRKLARELİ VE TRAKYA KARA TESLİM

VALİ GÜLER: HAFTA SONUNDAN İTİBAREN KAR YAĞIŞI VAR

İstanbul Valisi Muammer Güler, kar yağışı nedeniyle her türlü önlemin alındığını belirterek, "Yarın için yoğun kar yağışı yok ama hafta sonundan itibaren kar yağışı var" dedi.

Vali Güler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve trafik ekiplerinin kar yağışına karşı tedbirler aldıklarını belirterek, vatandaşlara uyarılarda bulundu. Vatandaşlardan dikkatli olmalarını isteyen Güler, "Karlı havaya göre araçlarını hazırlıklı tutmalarını, mümkünse toplu taşıma araçlarını kullanmalarını, kar lastiklerini takmalarını, trafik kanuna göre araçlarında bulunması gereken tüm aparatların bulundurmalarını söylüyorum. Kar yağışı İstanbul için büyük bir nimettir. Buna göre de tedbiri almak lazım" şeklinde konuştu.

Yarın için İstanbul'da yoğun kar yağışı beklenmediğini vurgulayan Güler, "Ama hafta sonundan itibaren kar yağışı var. Vatandaşlarımızın da yaptığımız uyarıları dikkate almasını rica ediyoruz" dedi.

DOĞU ANADOLU'DA KAR YOLLARI KAPATTI

İSTANBUL'DA GEMİ İKİYE BÖLÜNDÜ

İDO SEFERLERİ İPTAL

SAMSUN'DA BALIKÇI TEKNESİ KARAYA OTURDU

''AVRUPA YAKASINDA BAŞLAYAN KAR YAĞIŞI, AKŞAMA DOĞRU ANADOLU YAKASINDA GÖRÜLECEK''

Meteoroloji Genel Müdür Yardımcısı Ali Karataş, İstanbul'un Avrupa yakasında kar yağışının başladığını, akşama doğru Anadolu yakasında da görüleceğini, ancak kentte hayatı felce uğratacak bir kar yağışının beklenmediğini söyledi.

Karataş, İstanbul'da bugün ilk kar yağışının Atatürk Havalimanı İstasyonunca kaydedildiğini, yağışın Avrupa yakasında şiddetli rüzgarın da etkisiyle zaman zaman etkili olarak süreceğini belirtti. Akşama doğru Anadolu yakasında da kar yağışının görüleceğini bildiren Karataş, ''Ancak kar birikintisi şeklinde bir durum olmayacak. Kar beyazlığı ancak kentin yüksek yerlerinde görülecek. İstanbul'da hayatı felce uğratacak bir kar yağış beklemiyoruz'' diye konuştu.

Karataş, kar yağışının yarın aktivitesini kaybedeceğini, yağışların zaman zaman, lokal ve hafif olarak görüleceğini dile getirerek, şiddetli rüzgarın da yarın az da olsa hızını keseceğini ifade etti. Karataş, Trakya'da durumun daha farklı olduğunu, kar yağışının oradaki illerde etkili olduğunu kaydetti. İstanbul'da hava sıcaklığının daha da düşeceğine ve sıcaklığın bu gece sıfırın altında 1 civarında beklendiğine dikkati çeken Karataş, özellikle yarın don olayı ve buzlanmaya karşı sürücülerin ve vatandaşların dikkatli olmalarını istedi.

BİZE ULAŞIN