Deniz ulaşımına poyraz engeli

Kuzey Ege'de etkili olan fırtına, hayatı olumsuz etkiliyor.

Fırtına nedeniyle Gökçeada'dan saat 07.15 ve Kabatepe'den saat 10.00'da yapılması planlanan karşılıklı feribot seferleri iptal edildi. Diğer hatlardaki seferlerin şu an itibariyle normal olarak yapıldığı bildirildi.

Meteoroloji yetkilileri, rüzgarın hızını arttıracağını ve ilerleyen saatlerde saatteki hızın 70-90 kilometreyi bulmasının beklendiğini kaydetti.

İSTANBUL'DA "BEYAZ" ALARM

KAR, FIRTINA VE TİPİYE DİKKAT! - 5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

KAR KÖY YOLLARINI KAPATTI

MARMARİS'TE DALGA BOYU 3 METREYİ BULDU

BODRUM SULAR ALTINDA

Yetkililer ayrıca, kent genelinde yağmur şeklinde devam eden yağışların, öğleden sonra kara dönüşeceğini ifade etti. Kar yağışı ve kuvvetli fırtınanın yarın da sürmesinin beklendiği belirtildi.

İDO SEFERLERİ İPTAL

İstanbul'da etkisini gösteren olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı deniz otobüsü seferleri iptal edildi. İDO'dan yapılan açıklamaya göre iptal edilen seferler şunları: "Saat 18.30 Bandırma-Yenikapı
Saat 18.00 Bostancı-Yenikapı-Bandırma".

Öte yandan, saat 15.30'da gerçekleştirilmesi planlanan Bandırma-Yenikapı-Bostancı seferi ile 12.00'de gerçekleştirilmesi planlanan Bostancı-Yenikapı-Bandırma seferleri de olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

GEYİKLİ-BOZCAADA ARABA VAPURU SEFERLERİ GEÇİCİ OLARAK DURDURULDU

Kuzey Ege'de etkili olan fırtına dolayısıyla Bozcaada'dan saat 12.00 ve Geyikli'den saat 14.00'te yapılması planlanan karşılıklı araba vapuru seferleri iptal edildi. Bu hattaki diğer seferlerin yapılıp yapılmayacağına, hava durumuna göre karar verileceği bildirildi.

ERDEK - MARMARA - AVŞA ARABA VAPURU SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

Kuzey Ege'de etkili olan fırtına nedeniyle, Erdek - Marmara - Avşa hattındaki araba vapuru seferleri, saat 11.00'den itibaren iptal edildi. Çanakkale ile adalar arasında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ yetkilileri, diğer hatlardaki seferlerin normal olarak sürdürüldüğünü kaydetti. Fırtına nedeniyle Kabatepe - Gökçeada hattında sabah yapılması planlanan seferler, daha önce iptal edilmişti.

KEPEZ-ECEABAT ARABA VAPURU SEFERLERİ GEÇİCİ OLARAK DURDURULDU

Kuzey Ege'de etkili olan fırtına dolayısıyla Kepez-Eceabat hattındaki araba vapuru seferleri geçici olarak durduruldu.

LAPSEKİ-GELİBOLU ARABA VAPURU SEFERLERİ GEÇİCİ OLARAK DURDURULDU

Kuzey Ege'de etkili olan fırtına, nedeniyle Lapseki-Gelibolu araba vapuru seferleri, 13.00 itibarıyla geçici olarak durduruldu. Çanakkale Boğazı ile adalar arasında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ'nin Genel Müdürü Hasan Yürükçü, deniz ulaşımının şu an için sadece Çanakkale-Eceabat arasında yapıldığını söyledi. Yürükçü, hava şartlarının düzelmesi durumda seferlerin yeniden başlayacağını bildirdi.

ÇANAKKALE BOĞAZI TEK YÖNLÜ OLARAK TRANSİT GEMİ GEÇİŞLERİNE KAPATILDI

Çanakkale Boğazı, görüş mesafesinin düşmesi dolayısıyla tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

Gemi Trafik Hizmetleri (VTS) yetkililerinden aldığı bilgiye göre, kuvvetli fırtına ve etkili kar yağışı nedeniyle boğazda görüş mesafesi 1 milin altına düştü. Bu nedenle, Çanakkale Boğazı güney kuzey yönünde transit gemi geçişlerine kapatıldı. VTS yetkilileri, görüş mesafesinin yarım milin altına düşmesi halinde boğazın çift yönlü olarak gemi trafiğine kapatılacağını bildirdi.
BİZE ULAŞIN