Makam şoförlü üç kadın hırsız suçüstü yakalandı

Şüpheli bir otomobili takip eden polis, araçtan inen şık giyimli üç kadını bir apartmanda hırsızlık yaparken yakaladı. Otomobili kullanan kişinin hırsızların özel şoförü olduğu ortaya çıktı

İstanbul Kartal'da evlerin kapılarını levyeyle açarak hırsızlık yapan 3 kadın suçüstü yakalandı. Kadınların dikkat çekmemek için şık giyindikleri, hırsızlığa çıkarken de özel şoförlerin kullandığı araçlara bindikleri ortaya çıktı. Hırsızlara yönelik çalışmalarını sürdüren hırsızlık büro amirliği ekipleri, önceki gün Kartal Atalar mahallesinde çalışmalarını sürdürürken mahallede gezen bir otomobil üzerine yoğunlaştı. Şüpheli şekilde mahallede gezen otomobili takibe alan polis ekipleri otomobilden inen iyi giyimli 3 kadını takibe aldı.

PARMAK İZİ BIRAKMAMAK İÇİN...

Araçtan inen 3 kadın ellerinde çantalarla bir apartmana girerken polis de takibe devam etti. Üst katlardan gelen sesler üzerine daireye çıkan polisler, kadınların bir dairenin kapısını levyeyle açarak daireye girdiğini belirledi. Gönül Ç., Sedef Ç. ve Yasemin Y. evin içinde ziynet eşyası ve para ararken suçüstü yakalandı. 3 şüpheli kadın ve şoförleri emniyete götürülerek gözaltına alındı. Sorguları devam eden kadınların dikkat çekmemek için şık giyindiklerini ve özel şoförle dolaştıklarını itiraf ettikleri öğrenildi. Kadın hırsızların, aile görünümü vererek belirledikleri apartmana girdikleri ve çaldıkları kapı zillerinden cevap gelmeyince bu dairelerin kapılarını kırarak hırsızlık yaptıkları öğrenildi. Üç kadın hırsızın evlerde parmak izi bırakmamak için eldiven taktıkları da tespit edildi.
BİZE ULAŞIN