Antalyalılar sahile indi

Antalya'da dün yaşanan fırtına ve şiddetli yağışın ardından bugün güneşli bir hava yaşanıyor. Hava sıcaklığının 15 derece civarında olduğu Antalya'da, güneşli havayı fırsat bilenler sahile ve parklara akın ettiler.

Yarı yıl tatilinin ilk günü olması dolayısıyla çoğunluğu öğrencilerden oluşan Antalyalılar sahilde ve parklarda yürüyüş yaparken, kimileri de güneşlenmeyi tercih etti. Yurdun büyük bölümünde etkili olan kış koşullarına rağmen Akdeniz sahillerindeki güneşli hava başta bademler olmak üzere bazı ağaçların çiçek açmasına da yol açtı.

Antalya'nın Demre ve Kumluca ilçelerinde kış ortasında çiçek açan badem ağaçları hoş bir görüntü oluşturdu. Yol kenarındaki papatya ve gelincikler de ''yalancı bahar''ı akla getirdiler.

Antalya'da sahil kesiminde adeta bahar havası yaşanırken, Antalya'ya 50 kilometre mesafedeki, Saklıkent Kayak Merkezi de yılın ilk karı yağdı. Bu yıl ilk defa kayakseverleri ağırlayan Saklıkent Kayak Merkezi'ndeki pistin üst kısımlarında kar kalınlığı 70 santimetreye ulaşırken, alt kesimlerindeki kar kalınlığının da 30 santimetreye yükseldiği bildirildi.
BİZE ULAŞIN