Kar yağışı sürecek

İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışının gün boyu aralıklarla devam edeceği bildirildi.

Hava koşullarının eksi dereceye düşmesiyle birlikte dünden bu yana 419 kimsesiz vatandaş sokakta donmaktan kurtarıldı.

AKOM yönetiminde kötü hava koşullarıyla mücadele çalışmaları sürüyor. Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri buzlanma ve don olaylarına karşı yollarda tuzlama ve solüsyon çalışmaları yaptı. 3 bin 475 personel 770 araç ile sabaha kadar ana arterler, meydanlar, E-5 ve TEM bağlantı yollarında çalıştı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Atık Yönetimi Müdürlüğü Hastane giriş çıkışları, duraklar, alt ve üst geçitler, metrobüs yaya geçitleri, ibadethanelerin giriş çıkışları ekipler tarafından tuzlandı.

*TÜRKİYE'DEN KAR MANZARALARI

"-15 DERECEYİ GÖRECEĞİZ"

*İSTANBUL'DAN KAR MANZARALARI

*3 GÜNLÜK KAR ALARMI

*KAR YAĞIŞI DAHA DA ARTACAK

*İKİ KİŞİ DONARAK ÖLDÜ

*FIRTINA VE KAR YOLLARI KAPATTI

*İDO SEFERLERİ İPTAL

Ekipler 22.00-07.00 arası yollara 4 bin 120 ton tuz, 61 ton solüsyon kullandı. Kış sezonu süresince ise toplam 23 bin 74 ton tuz, 220 ton solüsyon kullanıldı.

Sokakta yaşayan vatandaşlar Alibeyköy Tevfik Aydeniz spor salonunda misafir ediliyorlar. Ekipler tarafından alınan vatandaşların önce spor salonunda, banyo, traş, giyim kuşam ihtiyaçları karşılanıyor. Vatandaşlar daha sonra otele yerleştiriliyor. Hava koşullarının eksi derecele düşmesiyle birlikte 419 kimsesiz vatandaş misafir edildi.

129'u otelde barındırılıyor. 12'si adresleri tespit edilerek memleketlerine gönderildi. 4'ü aileleri tarafından teslim alındı. 86'sı kendi isteğiyle ayrıldı. 6 vatandaş ise hastanede tedavi altına alındı. İhtiyacı olan 120 vatandaşa mobil büfeler vasıtasıyla sıcak çorba, çay, kumanya dağıtımı yapıldı. Kışla mücadele çalışması yapan personele de 7 bin 250 paket kumanya ve sıcak çorba verildi.

BİZE ULAŞIN