Mersin'de heyelan

Mersin'in Mezitli ilçesine bağlı Zeybekler ve Kocayer köylerinde aşırı yağış sebebiyle meydana gelen heyelanda 15 ev zarar gördü.

Zeybekler'i Kocayer'e bağlayan yol göçtü. Kocayer'in 4 mahallesi ile irtibatı kesildi. Yoğun çalışma yapan İl Özel İdaresi ekipleri Zeybekler-Kocayer arasındaki yolu kısmen trafiğe açtı. Zeybekler köyünde 5 ev tamamen, 10 ev de kısmen zarar gördü. 10 eve yolun göçmesi nedeni ile ulaşılamıyor. Kızılay bölgeye çadır sevkiyatı yaptı. Çadırların kurulacağı alanı uygun bulmayan köylüler, evlerinde bulunan eşyalarını kurtarmak için ekiplerin yolları açmasını bekliyor.

Meyve bahçelerinin büyük zarar gördüğünü belirten köylüler, yolların açılmasının ardından öncelikle eşyalarının kurtarmak istediklerini söyledi. Kocayer Muhtarı Mustafa Çelik, aşırı yağışlar sonrasında Zeybekler ve kendi köylerinde heyelanlar meydana geldiğini belirtti.

Dört mahalle ile ulaşımlarının kesildiğini belirten Çelik, "İl Özel İdaresi iş makineleri geldi. Yolu açmaya çalışıyoruz. Ancak zeminin kayganlığı nedeni ile yol açılıyor yağışlarda geri kapanıyor. Buraya bir jeoloji mühendisinin gelmesi gerekiyor. Yer altındaki kayganlığın nedenin belirlenmesi lazım." dedi.
BİZE ULAŞIN