Yangın iki evi kül etti

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Çobanözü köyünde meydana gelen yangında 2 ev tamamen yandı.

Sela Göktaş'a (62) ait evin bacasında çıkan yangın kısa sürede evin tamamına yayıldı.

Yaşlı kadın komşularının yardımıyla evinden dışarı çıkarılırken, çevredeki ilçe ve belde belediyelerin itfaiyelerine haber verildi. Abdullah Seven'in evine sıçraması sonucu büyüyen yangın, Sinanpaşa ilçesi ile ilçeye bağlı belde belediyelerine ait 8 itfaiye aracının müdahalesiyle 3 saat sonra kontrol altına alınabildi.

Yangında, Göktaş ve Seven'e ait evler tamamen kullanılamaz hale geldi.

EVLERİ YANAN AİLELERİN MADDİ KAYIPLARI SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI TARAFINDAN KARŞILANACAK

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Çobanözü Köyü'nde gece çıkan yangının soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

Soba bacasından kaynaklandığı belirlenen yangının verdiği zararın boyutları sabah saatlerinde ortaya çıkarken, iki evin tamamen tahrip olduğu yangın yerinde itfaiye ekipleri sağutma çalışması çapıyor. Yangının komşusunun soba bacasından çıktığını ve kısa bir süre içerisinde evi sarması nedeniyle iki hayvanının kurtarılabildiğini belirten Selahattin Göktaş, ''Biz evdeydik ama komşumuzdan başladığı için yangın bir şey yapamadık. Evimizden iki hayvanımızın dışında bir iğne bile kurtaramadık. Şu anda yerimiz de olmadığı için komşularımızda kalıyoruz'' diye konuştu. Yangının çıktığı saatlerde evinde eşinin bulunduğunu belirten Abdullah Seven ise şunları söyledi:

''Yangın çıktığı zaman ben evde değildim. Eşim de yangının çıktığını farkına varmamış. yangın kısa sürede büyüyünce komşularımız ineğim ile traktörümü kurtarmış Bunun dışında tüm eşyamız tamamen yandı.''

Yangının haber alınmasıyla birlikte olay yerine intikal ederek gerekli tedbirlerin alınmasını sağlayan Sinanpaşa Kaymakam vekili Gürkan Karaman ile Jandarma ekipleri halen olay yerinde incelemelerini sürdürürken, komşuları ile akrabalarının yanlarına yerleştirilen ailelerin durumları incelenerek gerekli olan diğer yardımların yapılacağı, yangında tamamen tahrip olan her iki evin tüm zararının Sinanpaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanacağı bildirildi.

Çobanözü Köyü'nde, gece, bacadan sıçrayan kıvılcımların neden olduğu yangın Sinanpaşa, Güneş, Tokuşlar, Düzağaç ve Kırka belediyeleri ile Orman İşletme Şefliğine ait itfaiye araçlarıyla kontrol altına alınmış ve diğer evlere yayılmadan söndürülmüştü.

BİZE ULAŞIN