305 köy yolu ulaşıma kapalı

Doğu Karadeniz'de önceki günlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle halen 305 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Alınan bilgiye göre, Trabzon'da 85, Rize'de 45, Gümüşhane'de 28, Bayburt'ta 9, Artvin'de 30 ve Giresun'da 108 olmak üzere toplam 305 köy ile ulaşım sağlanamıyor.

İl Özel İdaresi ekipleri, söz konusu yolların ulaşıma açılması için başlattıkları çalışmaları aralıksız sürdürüyor.

Giresun'un iç kesimindeki Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk ilçeleri ve Sivas ile bağlantısını sağlayan kara yolunun 2 bin 220 rakımdaki Eğribel Geçidi'nde, dün çığ düşmesi sonucu kapanan yolda ulaşım sabah saatlerinden itibaren tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaya başlandı.

Karayolları 104. Giresun Şube Şefliği yetkilileri, bu güzergahı kullanan sürücülerin yanlarında mutlaka zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları gerektiğini kaydettiler.

TORUL BARAJ GÖLÜ BUZ TUTTU


Öte yandan, Gümüşhane'nin Torul ilçesinin Kirazlık köyünde yapımı tamamlanarak geçen yıl hizmete açılan Torul Baraj Gölü'nün, Köprübaşı ve Çamlıca mahalleleri arasındaki yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğundaki bölümünde buz tabakası oluştu.

Gümüşhane Meteoroloji Müdürü Nazım Kul, dün gece Gümüşhane'nin en soğuk gecesini yaşadığını ve hava sıcaklığının eksi 20 dereceye kadar düştüğünü söyledi.
BİZE ULAŞIN