Ehliyeti de yokmuş!-VİDEO

Zonguldak'ta, maddi hasarlı trafik kazası yapan arkadaşına yardım etmek isteyen taksi şoförüne çarparak ölümüne ve 2 kişinin de yaralanmasına yol açan kamyonet sürücüsü yakalandı. Sürücünün ehliyetinin bulunmadığı öğrenildi.

Dün sabaha karşı Uğur Mumcu Kavşağı'nda, trafik kazası yapan Coşkun Bozkurt ve Semih Öner ile arkadaşlarına yardıma gelen Tarık Kukul'a (26) çarparak kaçan 67 AP 124 plakalı kamyonetin sürücüsü Ecevit Ş. (35), Kilimli beldesinde yakalandı.

Beldede ikamet ettiği belirlenen ve bir lokantada yemek yerken gözaltına alındığı bildirilen Ecevit Ş'nin yapılan sorgusunda, ehliyetinin olmadığı belirlendi. Kömür ticareti yapan sürücünün, kullandığı kamyoneti arkadaşından ödünç aldığı bildirildi.

* MOBESA KAMERALARINDAN SANİYE SANİYE KAZA GÖRÜNTÜLERİ...

* KAZA YAPIP BALIK KEYFİ YAPAN SÜRÜCÜ YAKALANDI...

Ecevit Ş'nin sorgulaması sürdürülüyor.

Dün sabaha karşı, Uğur Mumcu Kavşağı'nda, önce kaldırıma sonra refüje çarparak trafik kazası yapan otomobildeki Coşkun Bozkurt ve Semih Öner'in yardım istedikleri taksi şoförü Tarık Kukul (26) olay yerine gelmiş, aracın çekiciye yüklenmesinin ardından arkadaşlarıyla kaza yapan otomobilden kopan parçaları toplamaya başlamıştı.

Bu sırada üzerlerine doğru hızla gelen kamyoneti fark eden Bozkurt, Öner ve Kukul kaçmaya çalışmalarına rağmen aracın altında kalmış, bölgedeki ismi öğrenilemeyen bir kişi ise son anda kaçarak kurtulmuştu.

Kazada, Kukul yaşamını yitirmiş, arkadaşları Bozkurt ve Öner yaralanmıştı.

BALIK ZİYAFETİ ÇEKERKEN YAKALANDI

Zonguldak'ta güvenlik ve mobesa kameralarına yakalanan feci kazayı yapan kamyon sürücüsü Ecevit Şahin, balık ziyafeti çekerken yakalandı. Şahin'in yşakalanmasının ardından kazayla ilgili ilginç detaylar ortaya çıktı.

Zonguldak'ta önceki gün sabaha karşı meydana gelen feci trafik kazasında, 3 kişiyi ezen kamyon sürücüsü Ecevit Şahin, yakalanarak gözaltına alındı. Zonguldak'ın Gelik Beldesi Bölüm mahallesinde bulunan evine uğrayıp üstünü değiştiren Ecevit Şahin'in, yeni kıyafetlerini giydikten sonra Çatalağzı Beldesi'nde bir balık restorantına giderek, balık ziyafeti çektiği öğrenildi. Balık yerken polisler tarafından yakalanana Ecevit şahin, gözaltına alındı. Şahin'in yapılan ilk sorgusunda, durmak için frene bastığını, fakat yerlerin buz olması nedeniyle duramadığını ifade ettiği belirtildi. Kozlu Sahil yolu istikametinden geldiğini belirten Şahin'in, "Kamyonu Bursa'da birine satmıştım. Son kez binip, gezmek istedik. Kozlu Sahil yolundan, Zonguldak il merkezine gidiyorduk. Onları görünce, frene bastım. Ama yerler buzdu, duramadım" dediği öğrenildi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait güvenlik kameralarının yanı sıra mobesa kameraları tarafından da kaydedilen olay anında sürücü Ecevit Şahin'in kaza sonrası kamyondan inerek, yaralılara yardım ettiği, yaralılarla birlikte bindiği ambulanstan bir süre sonra inerek, olay yerinden kaçtığı görülüyor. Şahin'in olay yerinden kaçma nedenini ise, 'Kopan bacakları ve yaralıların halini görünce çok korktum" diye anlattığı belirtildi.

KAMYONETİN ÇARPTIĞI TAKSİ ŞOFÖRÜNÜN CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ

Zonguldak'ta, maddi hasarlı trafik kazası yapan arkadaşına yardım ederken, kamyonetin çarpması sonucu yaşamını yitiren taksi şoförünün cenazesi toprağa verildi.

Dün sabaha karşı trafik kazası geçiren arkadaşlarına yardıma gittiği Uğur Mumcu Kavşağı'nda ehliyet belgesi olmayan Ecevit Ş'nin (35) kullandığı 67 AP 124 plakalı kamyonetin çarpması sonucu yaşamını yitiren Tarık Kukul'un (26) cenazesi, yakınları tarafından Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morgundan alınarak, Çaydamar Mahallesi'ndeki Merkez Kayabaşı Camisi'ne getirildi.

Camide düzenlenen cenaze törenine Kukul'un ailesi ve yakınları, Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Köksal Bahar ile taksici arkadaşları katıldı.

Yağmur nedeniyle tabutu naylon örtüyle kaplanan Kukul'un cenazesi, yola gerilen brandanın altında kılınan cenaze namazının ardından mahalledeki aile mezarlığında defnedildi.

Dün meydana gelen ve Tarık Kukul'un yaşamını yitirdiği kazada, arkadaşları Coşkun Bozkurt ve Semih Öner de yaralanmıştı.

BİZE ULAŞIN