Eylemcilerin acı günü

Ankara'da eyleme devam ederken yakınlarının acı haberini alan Tekel işçilerini arkadaşları teselli etti.

Tekel işçileri, 46 gündür sürdürdükleri eylemlerinde değişik duyguları da bir arada yaşıyor.

Zaman zaman halay çeken, oyun havaları eşliğinde oynayan, arkadaşlarının esprileriyle eğlenceli vakit geçiren işçiler, günlerdir ayrı oldukları yakınlarından gelen acı haberlerle de üzülüyor.

İzmir'deki Tekel iş yerinde çalışan Hüsniye Bayram ve Yasemin Çelenk kardeşler, kalp krizi geçiren babalarının vefat haberini eylemlerine devam ederken öğrendi. Kız kardeşleri, ilk olarak günlerdir birlikte eylem yaptıkları, yemeklerini, giyeceklerini paylaştıkları arkadaşları teselli etti. Diğer illerden gelerek eyleme katılan işçiler de kız kardeşlere başsağlığı dileklerini iletti.

İki kardeş, arkadaşlarının desteğiyle babalarının cenazesine katılmak üzere eyleme ara vererek Ankara'dan ayrıldı.

KIZINI TOPRAĞA VERİP DÖNDÜ

Geçtiğimiz günlerde kızının acı haberini alan Tekel işçisi Hüseyin Aslan da kızını toprağa verdikten kısa bir süre sonra Ankara'ya, eylemdeki arkadaşlarının yanına döndü.

Batman işçilerinin konakladığı çadırda eyleme devam eden Aslan'a, çadıra taziyeye gelen diğer işçiler başsağlığı dileklerini iletti.

14 yaşındaki kızını Akdeniz anemisi nedeniyle kaybeden Aslan'ın, küçük oğlu Osman'ın da aynı hastalıkla mücadele ettiği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN