'Kıvrak zekâlı ve nüktedan'

Bedri Baykam (Ressam): Türk sanatının duayen ustalarından Ömer Uluç'u kaybetmenin büyük acısını yaşıyorum. Kendisi gerek candan kişiliği, gerek Türk çağdaş sanatına getirdiği yenilikler ve sanatını uluslararası düzeyde kanıtlayan kariyeri ile büyük izler bırakmıştır. Türk sanat ortamı kendisini sevgi ve saygıyla anacak ve hatırlayacaktır.
Hasan Bülent Kahraman (Sanat eleştirmeni, SABAH yazarı): Ömer Uluç'un önemi sadece tuval resminde aranmamalı. Son dönemde, çağdaş sanat kapsamında ele alınacak çalışmalara yöneldi. Ömer Uluç'un görselliğinde dikkat çeken ana unsur klasik figürü büyük soyutlamalarla yakalayabilme kapasitesiydi. Bu, onun geniş kültürünün, felsefi arayışlarının ve zekâsının bir izdüşümüdür.
Levent Çalıkoğlu (Küratör): Son 10 yılda özellikle çağdaş sanatın modern bir usta tarafından nasıl yorumlanabileceğini ispat etti. Kıvrak zekâsını, nüktedanlığını ve coşkulu kahkahasını çok özleyeceğim.
Adnan Çoker (Ressam)
Ömer Uluç'u tanımak, hayatımdaki en önemli olaylardan biriydi. Kendi kendini yetiştirmesi de onun en iyi özelliklerinden biri. Çok üzgünüm, başımız sağ olsun.
BİZE ULAŞIN