Polisleri kamera şakası sandı

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde, hemşire eşini sokak ortasında av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü gerekçesiyle yaklaşık 6 aydır aranan zanlının Burdur'un Karamanlı ilçesinde yakalanması, kızları öldürülen ailenin tek tesellisi oldu.

Gözü önünde av tüfeği ile vurulan kızı Özlem Özcan Kurt'un kollarında can vermesini hala unutamadığını ifade eden anne Sultan Özcan, zanlının yakalanacağını 9 yaşındaki torununun rüyasında gördüğünü söyledi.

''Cinayet zanlısı yakalandı'' haberini AA muhabirinden öğrenen Özcan ailesi, acılarının biraz olsun hafiflediğini söyledi.

Cinayet zanlısı Yaşar Kurt'un yakalanmadığı her geçen süre içerisinde kendilerine çok sayıda ihbar geldiğini belirten anne Sultan Özcan, ''Yaşar'ın İran'a kaçıp gideceğini bile söylediler. Allah'ıma bir değil bin kere şükür ki bize bu günleri gösterdi. Bundan sonra da onun hapishanede yattığını da gösterir inşallah. Benim kızım nasıl toprakta çürüyorsa o da hapiste çürüsün'' diye konuştu.

Baba Hüseyin Özcan, öldürülen kızı Özlem Özcan Kurt'un geride kalan 9 yaşındaki kızı M. Müge'nin zanlının yakalanmasını rüyasında gördüğünü söyledi.

Küçük Müge'nin rüyasının 15 gün sonra gerçekleştiğini belirten baba Hüseyin Özcan, adalete güvendiklerini ve zanlıya gereken cezanın verileceğine inandıklarını ifade etti.

CİNAYET ZANLISI TUTUKLANDI

Burdur'un Karamanlı Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, eşi Özlem Özcan Kurt'u av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü gerekçesiyle aranan Yaşar Kurt'un dün yakalanmasının ardından Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesine getirildi.

Cinayet zanlısı Yaşar Kurt, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

OLAY

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde, 28 Temmuz 2009'da boşanmak için mahkemeye başvuran eşi Özlem Özcan Kurt (34) ile İstasyon Caddesi'nde karşılaşan Yaşar Kurt, av tüfeğiyle eşine ateş açmıştı. Özlem Özcan Kurt olay yerinde hayatını kaybederken, Yaşar Kurt firar etmişti.

Bir hastanede hemşire olarak görev yaptığı öğrenilen Özlem Özcan Kurt ile Yaşar Kurt'un ikinci evliliklerini yaptıkları, anlaşamayarak boşanmak için mahkemeye başvurdukları öğrenilmişti.

KARŞISINDA VETERİNER DEĞİL POLİSLERİ GÖREN ZANLI YAŞAR KURT KENDİSİNE KAMERA ŞAKASI YAPILDIĞINI SANDI

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde, hemşire eşini sokak ortasında av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü gerekçesiyle yaklaşık 6 aydır aranan zanlının Burdur'un Karamanlı ilçesinde kendilerini veteriner olarak tanıtan polisler tarafından yakalandığı öğrenildi.

Olayın ardından sıkı bir takibe giren Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Masası ekibi, cinayet zanlısı Yaşar Kurt'la ilgili istihbarat toplamaya başladı.

Kendilerine gelen her türlü istihbaratı değerlendiren polis, cinayet zanlısı Yaşar Kurt'un Burdur'un Karamanlı ilçesine 4 kilometre uzaklıkta bir çiftlikte hayvan bakıcılığı yaptığını öğrendi.

Afyonkarahisar'dan gönderilen bir ekip Yaşar Kurt'un çalıştığı çiftliğe giderek ön araştırma yaptı. Yapılan araştırmada zanlının orada bulunduğu, ancak çiftlikte çok sayıda köpek olması nedeniyle çiftlik sahiplerinden yardım almadan araziye girilmesinin doğru olmayacağı kararına varıldı.

Jandarma bölgesi olması nedeniyle Karamanlı İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerle birlikte Yaşar Kurt'un çalıştığı çiftliğin sahibinin babasını da yanlarına alan ekip, çiftliğe veterinerler gelecek haberini gönderdi.

Çiftliğe traktörler ve arazi araçlarıyla giden ekibi çiftlikte çalışan ve veterinerleri bekleyen cinayet zanlısı Yaşar Kurt karşıladı. Bir süre gelen ekibe hayvanları gösterdi ve onlara çiftlik hakkında bilgi verdi.

Zanlının konuşmasını ''polis'' ikazıyla kesen Emniyet ekipleri, herhangi bir tepki veya kaçma girişimiyle karşılaşmadı. Kendisine kamera şakası yapıldığını sanan Yaşar Kurt, Emniyet ekiplerince kıskıvrak yakalandı.

Zanlının üzerinden çıkan sahte nüfus cüzdanını ise Aydın'dan daha önceden tanıştığı bir arkadaşının kimliğini çalıp, sadece fotoğrafını değiştirerek hazırladığı öğrenildi.

Zanlı bugün Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BİZE ULAŞIN