Kapadokya'da termale büyük ilgi

Türkiye'nin önemli termal turizm merkezlerinden Nevşehir'in Kozaklı ilçesindeki termal tesislerde, sömestir tatiliyle doluluk oranı yüzde 100'e yükseldi.

Kozaklı Termal Tesisler Birliği (KOZTEB) Genel Sekreteri Tevfik Ovacık, okulların yarıyıl tatiline girmesiyle ilçedeki termal tesislerde doluluk oranının arttığını söyledi.

Bu hafta itibariyle termal tesislerdeki doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığını belirten Ovacık, artık insanların termalin yararını kavradıklarını ifade etti.

Termale en çok İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep gibi büyük şehirlerde yaşayanların ilgi gösterdiğini vurgulayan Ovacık, birçok hastalığın tedavisinde etkili olan termal tedavi yönteminin, Kozaklı'daki otellerde doktor veya sağlık uzmanları kontrolünde yapıldığını bildirdi.

Hem tatilini değerlendirmek hem de şifa bulmak isteyenlerin, otellerdeki etkinliklerden de ücretsiz yararlanabildiğini belirten Ovacık, ilçedeki turistik konaklama tesislerinin yatak kapasitesinin yaklaşık 5 bin olduğunu kaydetti.

Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan tatilcilerin özellikle sağlık ve tedavi için ilgi gösterdiği termal tesislerde konaklamanın günlük ücreti, kişi başına yarım pansiyon 80 TL ile 150 TL arasında değişiyor.
BİZE ULAŞIN