'Ölümsüz aşk' diye bir şey varsa bu olsa gerek!

İkisi de kalp hastası olan 63 yıllık evli Akgün çifti "Öleceksek de beraber ölelim" diyerek aynı anda ameliyat masasına yatmak istedi

Malatyalı 63 yıllık evli Ali Akgün (83) ve Haney Akgün (82) çifti kalp damarlarındaki tıkanıklık nedeniyle olacakları bypass ameliyatına "Öleceksek birlikte ölelim" diyerek birlikte girdiler. 9 çocuk ve 18 torun sahibi çiftçi Ali Akgün'ün kalbine giden iki damarda ve beyne giden şah damarında, eşinin ise kalbine giden üç damarda tıkanıklık bulunuyordu. Doktorlar çifte ameliyat olmamaları halinde kendilerini zor ve sıkıntılı günlerin beklediğini söyledi. Çift yüzde 85 yaşama şansları olan ameliyatı olmaya karar verdi. Çift 15 Ocak'ta İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alındı. Akgün çifti bugüne kadar sadece Ali Akgün'ün 20 aylık askerliğinde birbirinden ayrı kalmıştı. Prof. Dr. Mete Alp, Yrd. Doç. Dr. Cengiz Kösal, Uzman Dr. Arzu Antal ve Uzman Dr. Fuat Büyükbayrak tarafından yapılan ameliyatları ise yaklaşık 4 saat sürdü. Ameliyattan ilk Haney Akgün çıktı. Akgün yoğun bakım servisinde kendine geldiğinde ilk sorusu ise eşi oldu. Eşini yanında göremediğinde çok korktuğunu belirten Haney Akgün, "Sürekli hemşirelere 'Eşimi ne zaman getirecekler?' diye sordum. Bana bir tokat bile atmış değil. Hep Allah'a bizi ayırmasın diye dua ettim" dedi. Ali Akgün de ameliyattan sonra yoğun bakım servisine alındı. Ali Akgün de eşine olan sevgisini "63 yıl boyunca birbirimize bir kez bile bağırmadık. Hep yan yana olduk" sözleriyle anlattı.

TABURCU OLUYORLAR

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Sunay, Akgün çiftinin bypass ameliyatı ile 25'inci yıllarında 44 bin 377'nci operasyonlarını gerçekleştirmiş olduklarını belirterek, "Çiftin ameliyata karar vermeleri hayata tutunmayı istediklerini gösteriyor. 63 yıl nasıl ayrılmadılarsa ameliyat masasına birlikte yatmaya karar verdiler" dedi. Başhekim Yardımcısı Tolga Evren de "Bugün taburcu olacaklar. Aşkları hepimizde hayranlık yarattı" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN