200 metre sürüklendi

Küçükçekmece Güney yan yolda aşırı hız yapan Cip, otomobile çarpıp yaklaşık 200 metre sürüklendi. Bariyerleri parçalayan ve ağaçları deviren Cip'te bulunan 3'ü kadın 4 kişi ile otomobil sürücüsü yaralandı.

Kaza saat 05.00 sıralarında D-100 Karayolu Güney yan yol Küçükçekmece mevkiinde meydana geldi. 34 AST 25 plakalı Cip süratle yan yol üzerinde ilerlereken karşı yönden gelen Ahmet Aydın yönetmindeki 34 ZN 1869 plakalı otomobile çarptı. Otomobil kaldırıma çıkıp durabildi. Cip ise bariyerleri parçalayıp önce kaldırıma, ardından da boş alana çıktı. Ağaçları devirerek yaklaşık 200 metre sürüklenen Cip aydınlatma direğine çarparak durabildi.

Kazada Cip'te bulunan Burcu Giray ve beraberindeki 2 kadın ile Cip'in sürücüsü ağır yaralandı. Otomobil sürücüsü Aydın'ın başında da sıyrıklar oluştu. Kazada yaralanan şahıslar Bakırköy Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kaza sonrası Cip ve otomobil kullanılamaz hale geldi. Öte yandan kaza sırasında Cip'in tekerleğinin fırlaması sonucu Naci Alkışoğlu'nun kullandığı 34 TEE 06 plakalı taksi de zarar gördü.

Görgü tanıkları Cip'in çok hızlı olduğunu belirterek, "Karşı yönden gelen otomobile çarptıktan sonra metrelerce sürüklendi. Kaldırımdaki bariyerleri ve ağaçları devirdi." dedi.

Olay mahallinde incelemelerde bulunan polis kazaya ilişkin soruşturma başlattı.

BİZE ULAŞIN