Kimya öğretmeni bu kez insanlık dersi verdi

Adana'da köprüden geçerken tansiyonu yükselince Seyhan Nehri'ne düşen 53 yaşındaki kadını, öğretmen İbrahim Cenk kurtardı

Pazar 31.01.2010
ABONE OL
Adana'da köprüden geçerken dengesini kaybederek Seyhan Nehri'ne düşen tansiyon hastası kadın, durumu fark edip dolmuştan inen öğretmen tarafından sudan çıkarıldı. Yüksek tansiyon hastası olan 53 yaşındaki Döndü Akçan, dün sabah, tedavi için Çukurova Devlet Hastanesi'ne gitmek üzere yola çıktı. Ancak Seyhan ve Yüreğir ilçelerini birbirine bağlayan Seyhan Nehri üzerindeki Yeni Köprü'den geçerken tansiyonu yükseldi. Başı dönen kadın korkuluklara tutunmak isterken bir anda dengesini kaybedip nehre düştü. Bu sırada, Kahramanmaraş'ta kimya öğretmeni olarak görev yapan ve yarıyıl tatilini geçirmek için memleketi Adana'ya gelen İbrahim Cenk (25), talihsiz kadının çığlıklarını duydu.

GÖZÜNÜ KIRPMADAN ATLADI

Yüzmek için Çukurova Üniversitesi'ndeki havuza gittiği öğrenilen kahraman öğretmen, soğuk havaya aldırış etmeden nehrin buz gibi sularına atladı ve Akçan'ı yakalayarak kıyıya doğru çekmeye başladı. Kıyıya koşan vatandaşlar da bir ağacın dalını uzatarak Döndü Akçan ve İbrahim Cenk'e yardımcı oldu.