Tacizci imama büyük tepki

Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'ya bağlı Narlıca beldesinde evli ve çocuk sahibi 32 yaşındaki cami imamı, 13 yaşında bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla linç edilmek istendi.

Narlıca beldesinde Yolağzı Mahallesi Camii'nde verilen Kuran-ı Kerim derslerine katılan 13 yaşındaki bir kız çocuğu, 32 yaşındaki cami imamı Ş.T.'nin kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia ederek mahalle muhtarına şikayet etti. Genç kız, imam Ş.T'nin kendisine sevgi sözcükleri içeren mesajlar attığını ve sık sık kurs sonralarında yanına çağırdığını söyledi. Bunun üzerine muhtar, kızdan imamı cep telefonu ile aramasını ve görüşmeyi kendilerine dinletmesini istedi. İddiaya göre, imam Ş.T. kendisini arayan genç kıza sevgi sözcüklerini tekrarladı, evlenmek istediğini söyledi ve kızı camide bulunan odaya çağırdı.

Bu görüşmeyi kaydeden muhtar ve mahalle sakinleri, Narlıca beldesi Yolağzı Camii'ne yöneldi. Cami önüne giden grup imam Ş.T.'ye saldırdı. İmam kendini camiye kilitleyerek kalabalığın elinden kurtuldu. Kalabalık daha sonra cami yanında bulunan ve Ş.T.'nin eşi ve çocuklarıyla yaşadığı cami lojmanını taşladı.

POLİS KURTARDI

Polise haber verilmesi üzerine olay yerine gelen ekip otosu imam Ş.T'yi kalabalığın içinden alarak karakola götürdü. Polis merkezinde bir süre kalan İmam Ş.T. basın mensuplarının görüntü almasını engellemek amacıyla farklı kapıdan çıkarılarak kontrol amacıyla Antakya Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Antakya Devlet Hastanesi'ne polis kontrolünde götürülen imamın fotoğrafını çekmek isteyen basın mensupları ile güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı.

Öte yandan taciz iddialarını ortaya atan 13 yaşındaki kızın ve mahalle sakinlerinin ifadesinin alındığı, küçük kız ve imam arasında telefonda geçen konuşmanın kaydının bulunduğu bildirildi. Olayın yaşandığı Yolağzı Mahallesi Cami önünde, güvenlik tedbirleri kapsamında polis ekipleri bütün gece nöbet tuttu.

BİZE ULAŞIN