Gökten balon yağdı

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde 1 Nisan kapsamında düzenlenen ve 100 bin pembe balonun uçurulduğu etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinlik kapsamında binlerce balon uçurulurken, yoldan geçen vatandaşlar yere düşen balonları patlatmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Etkinliğin ardından cadde üzerinde adeta çöp yığını oluştu.

ETKİNLİKTEN RENKLİ KARELER...

Bir turizm şirketi, 1 Nisan kapsamında insanları bir günlüğüne de olsa güldürebilmek amacıyla balonlu etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında, üzerinde "Gülümse İstanbul" yazısı ile gülen bir suratın bulunduğu 100 adet pembe balon, İstiklal Caddesi üzerindeki binaların çatılarından uçuruldu. Renkli görüntülere sahne olan etkinlik, bir süre sonra farklı bir boyut kazandı. Yoldan geçen vatandaşlar, yere düşen balonları patlatmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Küçük çocuklar balon almak için yoğun çaba harcarken, zaman zaman izdiham yaşanmasına sebep oldu.

Gencinden yaşlısına yüzlerce İstanbullu, İstiklal Caddesi'nde balon patlatarak adeta stres attı. Yoldan geçen turistler ise, etkinliği şaşkınlıkla karşıladı. Turistler, 1 Nisan'ın şaka günü olduğunun hatırlatılması üzerine gülümseyerek etkinliği izledi.

Vatandaşların bir çoğu etkinliği çok beğendiklerini ifade ederken, bazı vatandaşlar, "Maalesef gülümseyemiyoruz. İşsiziz ve paramız yetmiyor" diye konuştu. Balonların patlatılmasının ardından İstiklal Caddesi adeta çöplük alanına döndü. Patlamış balonları toplamaya başlayan temizlik işçileri, "Maalesef biz gülümseyemiyoruz" diye konuştu. Öte yandan, bir grup roman vatandaş da, müzik eşliğinde göbek atarak etkinliği daha da renklendirdi.

BİZE ULAŞIN