Öğrenci taşıyan minibüs kaza yaptı

Manisa'nın Demirci ilçesindeki trafik kazasında, 16 lise öğrencisi yaralandı.

Simav Girişi olarak adlandırılan mevkide Sevinçler ve Hoşçalar köylerinden Demirci'ye lise öğrencilerini taşıyan Muharrem Baş (41) yönetimindeki 45 PT 476 plakalı minibüs ile Orhan Kazdağlı'nın (52) kullandığı 45 PL 400 plakalı minibüs çarpıştı. Kazada 16 lise öğrencisi yaralandı.

YARALANAN ÖĞRENCİLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Manisa'nın Demirci ilçesindeki trafik kazasında yaralanan lise öğrencilerinin kimlikleri belirlendi.

Simav girişi olarak adlandırılan mevkide Sevinçler ve Hoşçalar köylerinden Demirci'ye lise öğrencilerini taşıyan Muharrem Baş (41) yönetimindeki 45 PT 476 plakalı minibüs ile Orhan Kazdağlı'nın (52) kullandığı 45 PL 400 plakalı minibüs çarpışması sonucu yaralananların tedavisi Demirci Devlet Hastanesi'nde sürdürülüyor.

Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Akar ve okul müdürleri, yaralıları ziyaret etti ve durumlarıyla ilgili bilgi aldı.

Kazada lise öğrencileri Cemile Taş, Sibel Sönmez, Duygu Çalı, Tülay Öztürk, Muharrem Göktaş, Recep Yanar, Ali Dübek, Ali Göktaş, Recep Sevgi, Günay Kavak, Emine Kıran, Sedat Sönmez, Ayşe Karaşahin, Mukaddes Sevgi, Mehmet Kıran ve Ferhat Baş'ın yaralandığı, Cemile Taş ile Sibel Sönmez'in durumunun ağır olduğu bildirildi.

KAZADA YARALANAN ÖĞRENCİLERDEN BİRİ HAVA AMBULANSI İLE MANİSA'YA SEVK EDİLDİ

Manisa'nın Demirci ilçesindeki trafik kazasında yaralanan lise öğrencilerinden Sibel Sönmez, hava ambulansıyla Manisa Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Simav Girişi olarak adlandırılan mevkide, Sevinçler ve Hoşçalar köylerinden Demirci'ye lise öğrencilerini taşıyan Muharrem Baş (41) yönetimindeki 45 PT 476 plakalı minibüs ile Orhan Kazdağlı'nın (52) kullandığı 45 PL 400 plakalı minibüsün çarpışması sonucu yaralanan 16 öğrenciden 15'inin tedavisi Demirci Devlet Hastanesinde sürüyor.

Kazada yaralanan ve durumu ağır olan Sibel Sönmez, Demirci Turgut Özal Spor Kompleksi'ndeki çim sahaya inen Sağlık Bakanlığına bağlı ambulans helikopterle Manisa Devlet Hastanesine sevk edildi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi içindeki piste inen helikopterdeki yaralı öğrenci, burada hazır bekletilen 112 Acil Servisi ambulansıyla Manisa Devlet Hastanesine götürüldü.

BİZE ULAŞIN