Servis midibüsü devrildi: 38 yaralı

Sivas'ta personel taşıyan 2 servis midibüsünün devrilmesi sonucu 38 kişi yaralandı.

Arka arkaya seyir halinde olan bir tekstil firmasına personel taşıyan Cemil Tufan yönetimindeki 58 DP 787 plakalı midibüs ile Özel İdare'ye personel götüren Sinan Otara'nın kullandığı 58 NF 688 plakalı midibüs, Kılavuz Mahallesi TOKİ Kavşağı'nda çarpıştıktan sonra devrildi.

Kazada 38 kişi yaralandı. Yaralılar kentteki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Kaza nedeniyle kara yolu bir süre tek yönlü olarak trafiğe kapandı.

KAZADA YARALANAN 38 KİŞİNİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Sivas'ta, personel taşıyan 2 servis midibüsünün devrilmesi sonucu yaralanan 38 kişinin kimlikleri belli oldu.

Arka arkaya seyir halinde olan bir tekstil firmasına personel taşıyan Cemil Tufan yönetimindeki 58 DP 787 plakalı midibüs, Kılavuz Mahallesi TOKİ Kavşağı'nda Özel İdare personelini taşıyan Sinan Otara'nın kullandığı 58 NF 688 plakalı midibüsle çarpıştıktan sonra devrilmesi sonucu yaralanan ve çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan yaralıların isimleri şöyle:

''Cemil Tufan, Sinan Otara (31), Fatma Yıldız, Esra Karslı, Ayşe Özgün (33), Orhan Karakaya (33), Ferhan Kozan, Osman Canpolat, Sıddık Sekmen, Fatih Kapçak, Nurcan Orakçı, İclal Doğan, Dilek Yılmazer, Hafize Bayar, Hülya Akgül, Emine Bildiren, Tuğba Gürpınar, Mehtap Taş, Zübeyde Şahin, Hatice Kübra Gürpınar, Emre Tecer, Orhan Tokmak, Meltem Güney (19), Pınar Barış (22), Türkan Yıldırım (33), Sevil Aktaş (23), Şükrü Özgün (68), Adem Gül, Dilek Yıldırım, Deniz Divrik, Tarık Takmaz, Kıvanç Göçer, Melek Bulut, Zehra Kara, Şükrüye Yapıcı, Mehtap Gümaşay, Sabiha Bulan, Zehra Saran.''

"KAZA YAKIN TAKİPTEN KAYNAKLANDI''

Kazanın ardından kara yolu bir süre tek yönlü trafiğe kapatılırken, devrilen midibüsler çekicilerin yardımıyla kaza yerinden kaldırıldı.

Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan da bölgede incelemelerde bulundu. Kentte öğleden sonra trafik kurallarıyla ilgili bir çalışma yapacaklarını anlatan Seyhan, ''İşte görüyorsunuz ucuz bir kaza atlattık. Her şeyi bildiğimizi iddia ediyoruz. Ama bazı ufak şeyler nelere mal oluyor. Dönüş kurallarını ihlal ve yakın takipten kaynaklanan bir kaza'' dedi.

BİZE ULAŞIN