3 aylık Ezel'i ölümden bebek bezi kurtardı

Trabzon'da, tüfekle karnından vurulan ve bebek bezinin tampon görevi yapmasıyla mucizevi şekilde kurtulan minik Ezel, 3 yaşına girdi. Ama onu vuran magandadan hâlâ haber yok

Annesinin kucağında gittiği nişan töreninde açılan ateşle karnından vurulan 3 aylık Ezel, bebek bezinin tampon görevi görmesi sayesinde ölümden döndü. Ezel şimdi 3 yaşında ama onu vuran maganda hâlâ yakalanamadı. Trabzon'un Çağlayan beldesinde, 28 Ağustos 2007'de yaşanan olay şöyle gelişti: O tarihte 3 aylık olan Ezel, annesi Nuray Ç.'nin (33) kucağında bir akrabalarının nişan törenine katıldı. Açık alandaki nişanda silahlar patladı. Komşu köyden de karşılık gelince mermiler yağmur gibi yağmaya başladı. Bir magandanın silahından çıkan mermi, anne Nuray Ç.'yi sağ kolundan yaraladı. Genç kadın KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne kaldırılırken Ezel de yakınları tarafından alınarak eve götürüldü. Teyzesi, bezini değiştirirken Ezel'in de karnından vurulduğunu gördü. Olayın üzerinden tam bir saat geçmişti. İç organları büyük hasar gören Ezel hemen ameliyata alındı. Yaklaşık 4 saat süren ameliyat sonucunda kurşun çıkartıldı. Hastanede 18 gün yaşam mücadelesi veren Ezel hayata tutunmayı başardı. Doktorlar, bebek bezinin tampon görevi görerek kanamayı durdurduğunu, Ezel'in hayatta kalmasının mucize olduğunu söyledi.

'BENİ NEDEN HEP AMELİYAT EDİYORLAR'
Ezel'in karnındaki merminin G-3 model tüfekle, olay yerine 650 metre uzaklıktaki Numanlı köyünden atıldığı belirlendi ama fail bulamadı. Trabzon Cumhuriyet Savcılığı da takipsizlik verdi. Ezel şimdi 3 yaşında. Bugüne kadar 5 ameliyat geçirdi. Son ameliyattan bir hafta önce çıkan Ezel, annesine sürekli, "Beni niçin hep hastaneye götürüyorsunuz? Beni neden ameliyat ediyorlar?" diyor.

BİZE ULAŞIN