Hafta sonu hava nasıl olacak?-HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin kuzey kesimlerinde aralıklarla görülecek yağışlara ilave olarak, batı bölgeleri yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan değerlendirmelere göre, sıcaklıklar, güney, iç ve doğu bölgelerede 1 ila 3 derece artarken; Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege'de 1 ila 3 derece azalacak.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

BÖLGELERDE HAVA

MARMARA : Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren güney ve batısı, akşam saatlerinde bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

EGE : Parçalı ve çok bulutlu, Muğla çevreleri dışında bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ : Kıyıları parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, akşam saatlerinde Isparta çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU : Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Eskişehir, akşam saatlerinden itibaren bölgenin kuzeyi (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Kayseri, Sivas, Kırşehir ve Nevşehir) aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ : Parçalı ve çok bulutlu, Bartın, Kastamonu ve Sinop ile akşam saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU : Parçalı ve çok bulutlu, Elazığ çevreleri dışında bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Parçalı bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN