Havalar nasıl olacak?-HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Türkiye'nin bugün kuzey ve doğu kesimlerinde yağmur ve sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Bu bölgelerde sıcaklar da düşüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin bugün kuzey ve doğu kesimlerinde yağmur ve sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı kuzey ve iç bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Üç büyük ilde ise bugün hava durumu şöyle tahmin ediliyor:

İstanbul :
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Anadolu Yakası ile Çatalca ve Silivri çevreleri aralıklı sağanak yağışlı 17

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kısa süreli sağanak yağışlı 15

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 21

Rüzgar ise iç ve batı bölgelerde kuzey ve batı, doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden orta, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Sivas çevrelerinde kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolunun doğusu ile Sivas çevrelerinde rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekiyor.

TOZ TAŞINIMI UYARISI
Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun doğusunda toz taşınımı beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (Görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekiyor.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Yapılan tahminlere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, öğle saatlerinden sonra Edirne, Tekirdağ ile İstanbul'un Anadolu Yakası ve Çataca, Silivri çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Afyonkarahisar ve Kütahya çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Kayseri, Sivas, Kırşehir ve Nevşehir çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bölgenin doğusunda toz taşınımı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı bulutlu, Batman'ın kuzey çevreleri ile Diyarbakır çevreleri sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölge genelinde toz taşınımı görülecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN