Tatlıses güllerle karşılandı

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'e gelen Türk halk müziğinin güçlü sesi İbrahim Tatlıses, havaalanında güller ve sevgi gösterisi ile karşılandı.

Türk halk müziğinin duayeni Tatlıses, konser için bugün tarifeli Özbekistan Hava Yolları uçağıyla Taşkent'e geldi. Tatlıses'i havaalanı VİP çıkışında hayranları karşıladı.Ünlü türkücüye havaalanında Özbek milli kıyafeti 'çopan' giydirildi.

Gördüğü ilgiden memnun kaldığı gözlenen Tatlıses, "Türkiye Cumhuriyeti'nden selam, saygı ve sevgi getirdim. Özbek halkının bana karşı olan sevgisini çok iyi biliyorum. Gözümü nasıl tanıyorsam, adımı nasıl biliyorsam, Özbek halkını da öyle biliyor ve öyle tanıyorum. Burada olmaktan çok mutluyum. 'İyi ki, 15 sene gelmişim ve iyi ki 15 sene sonra bir daha gelmişim' demeyeceğim. Keşke fırsat olsa da Özbek halkına her sene gelip konser verebilsem." dedi.

TATLISES: HALKLAR VE KÜLTÜRLER ARASI İLİŞKİLER KOPMAMALI

Türkiye ve Özbek halkı ve kültürler arası ilişkilerin kopmaması gerektiğini ifade eden Tatlıses, "Kültürel ilişkilerimizin kopmaması gerekir. Halkların birbirinden kopmaması gerekir. Aramızdaki ilgili birimler bunu zaten yapıyordur. Yürekler bir, kalpler bir, gönüller bir. Özbekistan halkının Türkiye'ye olan sempatisi bellidir. Türkiye'nin de Özbek halkına olan sempatisi bellidir." diye konuştu. Tatlıses, şimdilik tek günle sınırlı tutulan konserin devamının gelebileceğini, görecekleri ilgi ve alakanın durumuna göre ülkenin başka şehirlerinde de konserler verebileceğini dile getirdi.

Bu arada Tatlıses'e havaalanında Özbek milli kıyafeti çapan giydirildi. Yeni giyimini beğenen Tatlıses, araca binene kadar çapanı üzerinden çıkarmadı.

Daha sonra VİP salonunda çıkan Tatlıses'i ellerinde güller olan ve 'İbo', 'İbo' diye slogan atan bir grup karşıladı. Kendine verilen güllerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Tatlıses, "Yemin ediyorum çok mutluyum; onu söyleyeyim. İlgi alakanız beni çok duygulandırdı. Çok teşekkür ederim. İyi ki, gelmişim." dedi.

İbrahim Tatlıses, daha sonra konaklayacağı otele geçti. Burada dinlenmeye çekilmeden önce kahvaltı yapan Tatlıses, havaalanında kendisine çapan giydiren gence hatıra imza verdi.

Tatlıses 4 bin 200 kişilik salonda verileceği konser için yarın sahneye çıkacak. Tatlıses'e kalabalık bir orkestra grubu eşlik edecek. Ünlü türkücü Tatlıses'in konser tarihi daha önce 28 Şubat olarak açıklanmış, sebebi açıklanmayan bir sebeple konser 4 Nisan'a ertelenmişti.

BİZE ULAŞIN