Yastık savaşına büyük ilgi

Her yıl nisan ayının ilk Cumartesi günü yapılan "Dünya Yastık Savaşı" bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Onlarca kişinin yastıklarla birbirlerine saldırdığı etkinlik sırasında bazı kişiler fenalaştı.

Sanal ortamlardaki sosyal paylaşım sitelerinde birbiriyle haberleşen yaklaşık 2 bin kişi Caddebostan Sahili'nde bir araya geldi. Saat 18.00'e geldiğinde onlarca kişi yanlarında getirdikleri yastıklarla birbirlerine saldırdı. Rastgele ellerindeki yastıkları sağa sola sallayan kişiler daha fazla vurmak için uğraştı. Yastıkların parçalanmasıyla ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Dünyadaki birçok ülkeyle eş zamanlı olarak düzenlenen etkinliğe yurt dışında da katılanların olduğu belirtildi. Eğlenceye amacıyla düzenlenen yastık savaşı yaklaşık 2 saat sürdü. Yastık savaşı sırasında başlarına sert darbeler alan bazı kişiler ise kısa süreli fenalık geçirdi.

Etkinliğin Türkiye'deki organizasyonunu yapan Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Lisans Son Sınıf Öğrencisi Erdem Dilbaz, amaçlarının insanları parasız eğlendirmek olduğunu söyledi. Yaklaşık 2 bin 500 kişinin etkinliğe katıldığını belirten Dilbaz, "Tatil günleri insanlar barlara eğlence yerlerlerine ya da sokaklara çıkma gereği duyuyorlar. Biz de ne yapabiliriz diye düşündük. Aklımıza böyle bir etkinlik geldi. Gördüğünüz gibi binlerce kişi katıldı. Gelmek isteyip de gelemeyen bir sürü insan oldu. Kavga edilir endişeleri vardı. Kimse kavga etmiyor. Yastıklarla da insanlar deşarz olabiliyorlar" dedi.

BİZE ULAŞIN