Genelkurmay talimat verdi, dosya raftan indi

Üç yıl önce annesinin kucağındaki küçük Ezel'e isabet eden kurşunu atan magandanın bulunması için jandarma dosyayı yeniden açtı

Trabzon'da henüz 3 aylıkken nişan töreninde açılan ateşle karnından vurulan ve bebek bezi sayesinde ölümden dönen küçük Ezel'i vuran magandanın bulunması için 3 yıl sonra umut doğdu. Genelkurmay Başkanlığı, Trabzon Jandarma Alay Komutanlığı'na yeniden soruşturma başlatılması talimatı verdi.

BEBEK BEZİ

Olay Trabzon'un Çağlayan beldesinde 28 Ağustos 2007'de meydana geldi. O tarihte 3 aylık olan Ezel Irmak, annesi Nuray Çakıroğlu'nun (33) kucağında katıldığı nişan töreninde bir magandanın silahından çıkan mermiyle karnından yaralandı. Doktorlar, bebek bezinin tampon görevi yaparak kanamayı durdurduğunu, yaşamasının mucize olduğunu söyledi. Küçük kız bir dizi ameliyatın ardından sağlığına kavuşurken, silahı kullanan maganda yakalanamadı. Haberin SABAH'ta yayınlanmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı, soruşturmanın yeniden başlatılması için Trabzon Jandarma Alay Komutanlığı'na talimat verdi. Bu kapsamda önceki gün tekrar anne baba ile görgü tanıklarının ifadesine başvuruldu. Baba Mehmet Yadigar Çakıroğlu (34), "Askeri yetkililer dosyayı raftan indirdiklerini ve incelediklerini söylediler. Soruşturmanın kapsamını daha da genişleteceklerinin ve magandayı bulacaklarının sözünü verdiler" dedi.
BİZE ULAŞIN