Doğubayazıt'ta trafik kazası: 1 ölü

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Iğdır'dan Doğubayazıt'a giden Mehmet Akboğa yönetimindeki 06 AKB 64 plakalı otomobil, Bardaklı köyü yakınlarında yapımı süren yolda şarampole yuvarlandı.

Yaralanan sürücü ile 12 yaşındaki kızı Ceren Saima Akboğa, yoldan geçen vatandaşların yardımıyla Doğubayazıt Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kafasına aldığı darbe sonucu ağır yaralanan küçük kız, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Cumhuriyet savcısının yaptığı otopsinin ardından çocuğun cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Ankara'ya gönderildi.

ARKADAŞLARI ÖLDÜĞÜNE İNANAMADI
Anne ve babası Doğubayazıt'ta öğretmenlik yapan Cumhuriyet İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Ceren Saima Akboğa'nın trafik kazasında yaşamını yitirdiğini öğrenen sınıf arkadaşları, gözyaşlarına hakim olamadı.

Oturduğu sırayı çiçeklerle süsleyen ve Saima Ceren için gözyaşı döken arkadaşları, öğretmenleri tarafından teselli edilmeye çalışıldı.

DOĞUBAYAZIT-IĞDIR KARA YOLU, ''ÖLÜM YOLU OLDU''
Doğubayazıt Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Fatih Tanrıkulu ise Doğubayazıt-Iğdır arasında ulaşımı sağlayan kara yolunun, 15 kilometrelik bölümündeki yapım nedeniyle adeta ''ölüm yoluna dönüştüğünü'' belirterek, son 10 günde kara yolunda 13 kazanın meydana geldiğini ve 6 kişinin yaşamını yitirdiğini ifade etti.

Kara yolunda herhangi bir uyarıcı levha bulunmadığını ve bu durumun da kazalara davetiye çıkardığını bildiren Tanrıkulu, daha fazla can kaybı yaşanmaması için Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkililerini ve bölge milletvekillerini göreve davet etti.

BİZE ULAŞIN