Yağış geliyor - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeybatı kesimleri akşam saatlerinden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Marmara ve iç kesimlerde güney ve güneydoğu, batı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, ülke genelinin yarından itibaren serin ve yağışlı havanın etkisi altına gireceğini bildirdi.

Çağlar, yaptığı açıklamada, Balkanlardan gelen serin ve yağışlı havanın yarından itibaren etkili olacağını söyledi.

Yarın sabah saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevrelerinde başlayacak sağanak yağışların akşam saatlerine kadar Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile batı ve orta Karadeniz bölgelerini etkisi altına alacağını ifade eden Çağlar, yağışların yarın akşam saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olacağını belirtti.

Yağışlı havanın çarşamba günü Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Batman dışında tüm yurtta etkisini sürdüreceğini dile getiren Çağlar, ''Genellikle sağanak şeklinde görülecek yağışlar Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli, akşam saatlerinden itibaren Bolu ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerde kar şeklinde olacak'' dedi.

Yağışların perşembe günü de Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Gaziantep ve Adıyaman çevrelerinde görüleceğini anlatan Mehmet Çağlar, yağışların Bilecik, Bolu ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar diğer yerlerde yağmur şeklinde olacağını kaydetti.

Çağlar, hava sıcaklığının yarın Marmara ve Ege'de, çarşamba günü tüm yurtta 6 ile 8 derece arasında azalacağını da sözleri ekledi.

SİS UYARISI: Sabah saatlerinde, Marmara'nın güney ve doğusu ile Batı Karadeniz'de sis beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşların yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Trakya ile İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Yalova çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin güney ve doğusunda sis bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Doğu Akdeniz'in iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölge genelinde sis bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla kıyıları parçalı bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


BİZE ULAŞIN