İstanbul'da korkunç kaza

Kozyatağı'nda aşırı hız yapan otomobil, minibüs durağında bekleyen 3 kişiyi ezdikten sonra, bir minibüse çarparak takla attı. Kazada 3 kişi feci şekilde hayatını kaybederken, 2 kişi ise ağır yaralandı.

E-5 Kozyatağı Ankara istikametinde seyreden ve içerisinde 3 kişinin bulunduğu otomobilin sürücüsü aşırı hız nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybetti. Yol kenarındaki minibüs bekleyen yolcuların arasına dalan otomobil, 3 kişiyi ezdikten sonra bir minibüse çarparak takla attı.

OLAY YERİNDEN İLK FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...Otomobilin içinde sıkışan yaralıların yardımına itfaiye ekipleri yetişti. Olay yerine gelen itfaiye erleri otomobilde sıkışan yaralıları kurtarmak için büyük çapa sarfetti.

Öte yandan, bir görgü tanığı kazaya aşırı hız yapan sürücünün neden olduğunu savundu.

ÖLEN VE YARALANANLARIN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Kazada araç içerisinde bulunan sürücünün annesi Şermin Yıldırım ile otomobilin çarptığı Turunç Yumaç ve Mithat Egeli hayatını kaybetti. Sürücü Tufan Yıldırım ile Selçuk Gürkan Keleş ise yaralandı. Yaralıların hastanedeki tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

ŞOFÖRÜN DURUMU CİDDİ

Kozyatağı'nda aşırı hız sonucu direksiyon hakimiyetini kaybedip, minibüs bekleyen vatandaşlara çarpan ve annesi dahil 3 kişinin ölümüne neden olan üniversiteli Aziz Yıldırım'ın durumu ciddiyetini koruyor.

Kazanın ardından Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Aziz Yıldırım'ın tedavisi sürüyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü 1. sınıf öğrencisi olduğu öğrenilen Yıldırım'ın, kazada ölen annesi Şermin Yıldırım'ın isteği üzerine trafiğe çıktığı belirtildi. Beylerbeyi'ndeki evlerinden Küçükyalı'daki babaannesine doğru yola çıkan Yıldırım'ın saat 17.00'de hukuk sınavı olduğu ve ona yetişmeye çalıştığı öğrenildi. Kazayı haber alan üniversiteli gencin arkadaşları da hastaneye akın etti.

Yıldırım'ın arkadaşı Fatih Kemal Yazıcı, kazayı internet ve televizyondan öğrendiklerini belirterek, "Annesinin babaannesine bırakıp, daha sonra sınava gelecekti. Kaza nedeniyle sınav iptal oldu, bizde buraya geldik" dedi.

Öte yandan, tedavisi süren Aziz Yıldırım'ın durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

BİZE ULAŞIN