Açılım sürecine New York'tan destek verdi

Sezen Aksu'nun New York'ta 3 bin kişiye seslendiği konserde Roman açılımına değindiği "Hiçbir veri yok elimizde bir insanı başka insandan üstün tutmak için" sözleri bol alkış aldı

Sezen Aksu, New York'ta ünlü "Carnegie Hall" salonunda muhteşem bir konser verdi. Aksu'nun ünlü besteci ve piyanist Fahir Atakoğlu ve Atakoğlu'nun yönetimindeki orkestra eşliğinde verdiği konseri izlemek isteyenler, yaklaşık 3 bin kişilik ''Isaac Stern Auditorium'' salonunu tıklım tıklım doldurdu. Sahneye önce açık krem rengi, ardından siyah olmak üzere iki şık gece elbisesiyle çıkan sanatçı, konsere Fahir Atakoğlu'nun bestesi "Lal" şarkısıyla başladı. Şarkıcı, 1996'da uçak kazasında yaşamını yitiren Onno Tunç'u da konser sırasında sık sık andı. Konser sırasında hayranlarının büyük sevgi gösterisinde bulundukları Aksu ile dinleyenleri arasında tüm gece esprilerle karışık sıcak bir diyalog yaşandı. Aksu dinleyicilerine "Beraber yaşadıkları bu güzel yol arkadaşlığı ve aralarındaki derin ve insani ilişki için binlerce kez teşekkür etmek istediğini" belirtti ve Allah'ın kendisine bunu nasip etmesinden çok mutlu olduğunu söyledi.

*SEZEN AKSU FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

'GÜZEL HATIRLAYIN'
Zaman zaman esprilerinde Türkiye'de yaşanan "açılım sürecine" de göndermelerde bulunan Sezen Aksu, Romanlarla ilgili olarak "Hiçbir veri yok elimizde bir insanı başka bir insandan üstün tutmak için" dedi. Aksu'nun bu sözleri de salonda alkış aldı. Müziğin ve paylaşılan şarkıların her zaman insanları barış içinde bir araya getirdiğini belirten Aksu, konser sonunda tüm izleyenlerine teşekkür ederek "İnşallah siz de beni buradan ayrılırken güzel hatırlarsınız" deyince büyük alkış aldı.

'SARI ZEYBEK'E BÜYÜK ALKIŞ
SEZEN Aksu'nun sahnede övgüyle söz ettiği Fahir Atakoğlu da konser sırasında bestelerini çaldı. Atakoğlu'nun özellikle "Sarı Zeybek" bestesini çalması üzerine salonda büyük alkış koptu. Aksu, konserin sonunda yoğun istek üzerine yeniden sahneye dönerek iki parça daha seslendirdi. Sanatçının söylediği son parça "Arkadaş" oldu ve konserin sonunda uzun süre ayakta alkışlandı.


BİZE ULAŞIN