Baba-kız duvarı delip kuyumcuyu soymuş

Ankara'da bir kuyumcudan 550 bin liralık altın çalanlar bir baba ile kızı çıktı. Parmak izi bırakmayan profesyonel soygun planı uzmanları şaşırttı

Ankara'da, baba kız filmlere taş çıkartacak bir planla kuyumcu soydu. Bitişikteki apartmanın duvarını kırıp tünel açtıktan sonra, tuvalet camından kuyumcuya giren baba kız, önce telefon hatlarını kesti, ardından 550 bin liralık soygunu gerçekleştirdi. Güvenlik kamerası kayıtlarının yüklendiği cihazı da beraberinde götüren ikili, patentli mücevherlerden birini satınca yakalandı. Ankara Keçiören'de bulunan, işadamı A.T.'ye ait kuyumcu bir ay önce soyuldu. Zanlı ya da zanlıların önce işyerinin yanındaki apartman boşluğuna, oradan da duvarı kırarak dükkânın tuvalet penceresinden içeriye girdiği belirledi. Zanlıların içerdeki telefon hatlarını kestiği ve iz bırakmamak için güvenlik kamerası görüntülerinin kaydedildiği cihazı çaldığı saptandı. Soyguncuların alarm kutusunu da imha ettiği anlaşıldı.

ZANLILARI TESPİT ETTİ

Yapılan incelemelerde, kuyumcudan yaklaşık 550 bin lira değerinde mücevher, Türk lirası ve döviz çalındığı belirlendi. Polis olay yerinde, kasada ve zanlıların dokunabilecekleri yerlerde parmak izi incelemesi yaptı. Fakat bir iz bulunamadı. Olayda kuyumcunun patentli ürünü olan mücevherlerin de çalındığı ortaya çıktı. Kuyumcular Odası aracılığıyla patentli ürünlerin çalındığı diğer kuyumculara bildirildi. Önceki gün bir kuyumcu kendilerine bildirilen patentte altın satın aldığını fakat daha sonra farkına vardığını belirterek ihbarda bulundu. Emniyet'e çağrılan kuyumcu, patentli ürünü satan zanlıları teşhis etti.

SOYGUN ÖNCESİ KEŞİF YAPILDI

Teknik takip sonucunda Haydar A. (49) ile kızı Hacer A. (26) yakalandı. Şüphelilerin evlerinde kuyumcudan çaldıkları iddia edilen patentli altınların bir kısmı bulundu. Baba kızın soygundan önce kuyumcuya gelerek "keşif" yaptığı da anlaşıldı. Haydar A.'nın altınları piyasaya sürerken "Kızım düğün yaptı. Onun altınlarını bozuyoruz" dediği öğrenildi. Suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler mahkemeye sevk edildi. Baba kızın çok sayıda hırsızlık suçundan sabıkalı olduğu belirtildi.

BİZE ULAŞIN