Bisikletçi ve öğrenciler birlikte yarışacak!

Lise öğrencileri için büyük önemi olan YGS ile Bisiklet Turu İstanbul etabı çakıştı Valilik sıkıntı yaşanmaması için bir dizi önlem alırken, trafikte de düzenleme yapıldı

Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Bisiklet Turu İstanbul etabı ile lise öğrencilerinin üniversiteye geçiş için ilk basamakları olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) aynı gün yapılacak. Yarınki yarış ve sınav saatlerinin çakışması nedeniyle sorun yaşanmaması için polisler öğrencilere yardımcı olacak. İstanbul Valiliği, "46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu"'nun İstanbul etabı nedeniyle trafiğe kapatılacağı duyurulan bazı güzergahlardaki kapatma saatlerinde, YGS nedeniyle değişiklik yaptı. Daha önce 04.00- 20.00 saatleri arasında kapatılması planlanan sahil yolu, YGS nedeniyle sınav saatine kadar açılacak. Valilik'ten yapılan açıklamada, YGS nedeniyle yeniden yapılan değerlendirme toplantısında sahil yolunun 09.30'a kadar açık kalacağı belirtildi. Ayrıca, sınava giriş belgesi bulunan öğrencilere sınav yerine ulaşmaları konusunda Emniyet Güçleri tarafından kolaylık sağlanacak. Harem - Sirkeci hattında hizmet veren arabalı vapurların da Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu güzergahında kaldığı için, 07.30-11.00 saatleri arasında çalışmayacağı bildirildi.

ULAŞIM ÜCRETSİZ

Bu arada, İstanbul'da YGS'ye girecek öğrenciler yarın toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanabilecek. Uygulama, İETT Otobüsleri ile İDO'ya bağlı Şehir Hatları Vapurları ve ULAŞIM A.Ş.'ye bağlı tramvay, metro, füniküler araçlarında geçerli olacak. Sınav giriş belgelerini gösteren öğrenciler ücretsiz seyahat edebilecek. Sınava girecek engelli adaylar ise özel asansörlü araçlarla evlerinden alınarak sınav merkezlerine götürülecek. Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Merkezi tarafından planlanan organizasyonda bedensel özürlü öğrenciler sınav sonrasında da sınav merkezlerinden alınarak evlerine bırakılacak.

BİZE ULAŞIN