Pazar günü bu yollara dikkat

İstanbul'da Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun İstanbul etabı nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağı bildirilirken, sürücülerden alternatif yolları kullanmaları istendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun İstanbul etabının 11 Nisan 2010 Pazar günü saat 11:00'de Çatladıkapı'dan başlayarak Sirkeci Yenikapı, Çatladıkapı, Ayasofya Meydanı ve Sultanahmet Meydanı güzergahını takip edecek şekilde yapılacağı, bu kapsamda, aynı gün saat 04:00'den itibaren etkinlik sona erinceye kadar bazı yolların trafiğe kapatılacağı bildirildi.

ÖĞRENCİLERE ULAŞIM ÜCRETSİZ
Galata Köprüsü'nden Sirkeci'ye dönüşler, Sahil Kennedy Caddesi Sirkeci-Yenikapı Kavşak arası, Cankurtaran-Ayasofya Meydanı-Sultanahmet Meydanı-Çatladıkapı arası, Ankara Caddesi ve Divan Yolu Caddesini takiben Sultanahmet Meydanı ve Ayasofya Meydanı'na çıkan cadde ve sokakların bu kapsamda trafiğe kapalı olacağı açıklandı.

Bakırköy'den Sirkeci istikametine gidecek sürücülerin Yenikapı Kavşak-Aksaray-Unkapanı Köprüsü güzergahını, Karaköy'den Bakırköy istikametine gidecek sürücülerin ise Unkapanı Köprüsü-Aksaray-Yenikapı güzergahını kullanabilecekleri belirtildi.
Öte yandan, trafiğe kapatılacak alan içerisinde kalan semtlere ulaşmak için vatandaşların toplu ulaşım araçlarını kullanmaları istendi.

BİZE ULAŞIN