Refüj faciasında sürücü tutuklandı

Beş kişinin ölümüne, 17 işçinin yaralanmasına neden olan midibüsün sürücüsü Nazmi T. tutuklandı. Kazazedeler ve yakınları, olaya hatalı yapılan refüjün yol açtığını savundu

Yalova'da bir tekstil fabrikasında çalışan işçileri taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Nermin Irmak (42) ve kızı Kader Boztepe (18) ile Necmiye Deniz (41), Nevin İşcan (45) ve Ebru Yavuzdeğer'in (35) mesai arkadaşları ile yakınları olay yerine gelerek midibüsün çarptığı bariyerlere karanfil bıraktı. İşçilerden Orkun Çökmez kaza sırasında midibüste bulunduğunu, şans eseri kazayı yara almadan atlattığını anlattı.

'REFÜJÜ YAPTIRAN SORUMLU'
Kaza sırasında şoförün yanında oturduğunu ifade eden Çökmez, "Her gün geçtiğimiz yol burası. Şoför önünde birden yeni yapılan refüjü görünce 'Bu da ne?' diyerek direksiyonu kırdı. Ancak aracın ilk tekeri yeni yapılan bölüme vurdu. Arka tekerlek de refüje vurunca araç yan yattı. Bariyere çarptık. Araçtaki arkadaşlarımız camdan fırlayıp bariyerle araç arasına sıkıştı. Şoför üstüme düştü. Bir yandan şoförü tutup bir yandan kolumu kurtarmaya çalıştım. Araçta sıkışan arkadaşlarımı da çıkardım. Buraya bu refüjü kim yaptırdıysa, 5 kişinin ölümünden o sorumludur. Buraya hiçbir uyarı konulmamıştı'' dedi. Servis midibüsünün sürücüsü Nazif T. "Dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu birden fazla kişinin ölümüne neden olmak" suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Yolun durumuyla ilgili savcılığın başlattığı soruşturma sürüyor.

BİZE ULAŞIN