Hava sıcaklığı artacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI : İç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece artacak, doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak.

RÜZGAR : Genellikle kuzey ve kuzeybatı, doğu kesimlerde güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

TOZ TAŞINIMI :
Doğu Anadolu'nun doğusunda (Van, Hakkari ve Iğdır) toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (düşük görüş mesafesi, hava kalitesinde düşme vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA :
Az bultulu ve açık, akşam saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Balıkesir ile İstanbul'un Anadolu yakasında sis görülecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

EGE : Az bultulu ve açık, akşam saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu geçecek.

AKDENİZ : Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU : Az bulutlu ve açık geçecek.

BATI KARADENİZ : Az bulutlu ve açık geçecek.Sabah saatlerinde Bartın çevrelerinde sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Parçalı, doğusu çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile sabah saatlerinde Ordu çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU :
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu (Erzincan, Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Kars, Ardahan ve Ağrı) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Kars çevrelerinde sis görülecek.Bölgenin doğusunda (Van, Hakkari ve Iğdır) toz ve kum taşınımı beklenmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU :
Parçalı, doğusu çok bulutlu, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN