"Türk Emmy'si"ne Ezel 15 dalda aday

Antalya'da düzenlenen ve ABD'de TV yapımlarına verilen Emmy'lere benzetilen İsmail Cem TV Ödülleri'ne "Ezel" 15 dalda aday gösterildi

Dizilerin başarısının sadece reytinglerle ölçülmesi çoğu dizinin henüz beş bölüm bile yayınlanmadan kaldırılmasına sebep oluyor. Dizi enflasyonunun yaşandığı ve başarının sadece reyting değerleriyle ölçüldüğü dönemde Türkiye'de ilk defa bu sektörü ayakta tutmaya çalışanlar ödüllendirilecek. "En çok televizyon seyreden üçüncü ülke" unvanına sahip Türkiye'de, dizilerin bütçesi, sinemadan 10 kat fazla. İşte bu rakamı dikkate alan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, sinemanın ardından, dizilerin de ödüllendirilmesini sağlayacak bir kararın öncüsü oldu. 46 yıldır Altın Portakal Ödül Töreni'ne ev sahipliği yapan Antalya, 24 Nisan'da yapılacak İsmail Cem TV Ödülleri töreniyle sinemacılardan sonra televizyon dünyasının da yıldızlarını ağırlayacak.

OYLAMA İNTERNETTE SÜRÜYOR

atv'nin beğenilen dizisi Ezel'in 15 dalda aday gösterildiği yarışmada ayrıca "Hanımın Çiftliği," "Aşk-ı Memnu," "Kasaba" ve "Kapalıçarşı" en iyi drama dizisi ödülü için yarışacak. ABD'de TV yapımlarına verilen Emmy'ye benzetilen İsmail Cem TV Ödülleri için halk oyları yüzde 20 oranında etkili olacak. Adını 2007'de hayatını kaybeden Türk politikacı İsmail Cem'den alan yarışma için oylama, internetteki "ismailcemodulleri. com" adresinde devam ediyor.

5 ERKEK 5 KADIN ADAY
İsmail Cem Ödüllerine Kenan İmirzalioğlu, Mehmet Aslantuğ, Kıvanç Tatlıtuğ, Talat Bulut ve Olgun Şimşek en iyi erkek oyuncu dalında aday. En iyi kadın oyuncu adaylarıysa şöyle: Cansu Dere, Özgü Namal, Beren Saat, Aslı Tandoğan ve Sumru Yavrucuk.

*FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN