Havalar nasıl olacak?-HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Marmara ve Doğu Akdeniz'de sıcaklar bugün 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin büyük bir bölümünde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Marmara ve Doğu Akdeniz'de bugün sıcaklar 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esecek.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Yapılan tahminlere göre bazı illerde hava durumu bugün şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (18)

ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (20)

İZMİR: Parçalı zamanla çok bulutlu (27)

ADANA:
Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (26)

ANTALYA: Parçalı bulutlu (26)

SAMSUN: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (20)

ERZURUM: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (16)

DİYARBAKIR: Parçalı zamanla çok bulutlu (25)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Yapılan tahminlere göre bölgelerde hava durumu bugün şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimleri (Manisa, Kütahya, Afyon, Uşak, Denizli, Muğla'nın iç kesimleri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş ile öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, Sivas ile öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Kayseri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz ile Tokat çevreleri zamanla bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısı (Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Bingöl) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN