25 yıllık eşinden Şehmus Tatlıcı'ya boşanma davası

İşadamı Şehmus Tatlıcı'ya "Hakaret ve şiddete maruz kalıyorum" diyerek boşanma davası açan 25 yıllık eşi Bengi Tatlıcı, 40 milyon TL tazminat ve aylık 30 bin TL nafaka talep etti

Diyarbakırlı işadamı Şehmus Tatlıcı'nın 25 yıllık evliliği "şiddet" yüzünden sona eriyor. Eşi Bengi Tatlıcı, "Şiddetli geçimsizlik" nedeniyle boşanma davası açtı. Avukatları aracılığıyla mahkemeye başvuran Tatlıcı, dilekçesinde şu iddialara yer verdi: "1986'da evlendik. Birlikteliğimizden babası Şehmus Tatlıcı'nın ismini taşıyan 22 yaşında oğlumuz var. Eşimin yaradılışı ve yetişme tarzı, görüş, düşünce ve mizaç farklılığı nedeniyle evliğimiz bozulmuştur. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle evliliğimiz çekilmez bir hal aldı. İyi niyet, anlayış ve sabır göstererek uyumsuzlukları ve anlaşmazlıkları gidermeye çalıştıysam da başarılı olamadım. Eşimin kusurlu davranışları sebebiyle evliliğimiz temelinden sarsıldı." Bengi Tatlıcı dilekçesinin devamında eşinin kendisine hakaret ettiğini öne sürdü: "Eşim her fırsatta tartışma çıkararak kavgaya dönüştürmekteydi. Hakaretle başlayan tartışmalarımız şiddet ve tacize kadar gitmiştir. Hakaret ve şiddet nedeniyle duygusal sevgi bağı tamamen koptu. Bir arada yaşamamız için hiçbir neden kalmamıştır"

'ÇALIŞMAMI İSTEMEDİ'
Eşinin çalışmasını istemediği için yöneticiliğik görevini bıraktığını belirten Tatlıcı, "Eşimin büyük bir serveti var. Çalışmamı istemediği için gelirim yok. Sosyal ve ekonomik duruma uygun yaşam standardımı koruyabilmem için aylık 30 bin lira nafaka talep ediyorum. Ayrıca kusurlu davranışları nedeniyle 30 milyon maddi, 10 milyon manevi tazminat istiyorum" diyerek boşanma kararı verilmesini istedi. Şehmus Tatlıcı'nın, eşinin verdiği dilekçeye karşı cevap dilekçesi vermesi bekleniyor.

OĞLUYLA ADAŞ
İşadamı Şehmus Tatlıcı'nın kendi adını taşıyan oğlu Şehmus Tatlıcı, Bodrum Türkbükü plajlarındaki teknesinde yaptığı tatil ile dikkatleri üzerine çekmişti. Teknesine özel olarak yaptırdığı DJ kabini ve mixer ile müzik yapıp arkadaşlarına keyifli saatler yaşatan oğul Tatlıcı, "yüzen disco'su" ile ilgi odağı olmuştu.

BİZE ULAŞIN