Havalar nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu bölgelerimizdeki yağışlara ilave olarak, Batı bölgelerimizin öğle saatlerinden itibaren Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve batı, doğu kesimlerde kuzey ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

UYARILAR
TOZ TAŞINIMI UYARISI: Ege ve İç Anadolu'da toz taşınımı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney ve batısı (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ), zamanla bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Genellikle parçalı, öğle saatlerinden sonra batısı ile zamanla bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgede toz taşınımı beklenmektedir.

AKDENİZ: Az bulutlu, zamanla batısı parçalı bulutlu, gece saatlerinde Isparta ve Burdur çevreleri ile Antalya'nın Kaş, Kemer ve Elmalı ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı parçalı bulutlu, akşam saatlerinde Eskişehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgede toz taşınımı beklenmektedir.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, ilk saatlerde kıyı kesimi yer yer sisli geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Doğu Karadeniz'in doğusu (Rize, Artvin ve Bayburt) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Samsun çevreleri sisli geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, doğusu parçalı bulutlu, Batman çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BİZE ULAŞIN