5 dakikada soydular

Bağcılar'da bir banka şubesi, silahlı ve maskeli 2 kişi tarafından 5 dakikada soyuldu.

Bağcılar Barbaros Mahallesi Mahmutbey Caddesi'ndeki Kaplan İş Merkezi'nin giriş katındaki bir banka şubesinin önüne gri bir araçla gelen maskeli ve silahlı 2 kişi, içeriye girdikten sonra güvenlik görevlisini silah tehdidiyle yere yatırıp tabancasını da alarak etkisiz hale getirdi.

Şubedeki, diğer görevlileri ve vatandaşları bankanın bodrum katına indirerek etkisiz hale getiren soyguncular, tüm veznelerdeki parayı yaklaşık 5 dakika içerisinde poşetlere doldurdu.

Görgü tanıkları, şüphelilerin, soygunun ardından kapıda bekleyen ve içerisinde sürücü bulunan araca binerek olay yerinden uzaklaştığını söyledi.

Olay yerinde incelemelere devam eden polis, konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken, polis helikopterlerinin de aramalara katıldığı görüldü.

BANKADAN YAKLAŞIK 40 BİN TL ÇALINDI

Bağcılar'daki banka soygununda, silahlı ve maskeli iki kişinin yaklaşık 40 bin lira çaldıkları belirlendi. Bağcılar Barbaros Mahallesi Mahmutbey Caddesi'ndeki Kaplan İş Merkezi'nin giriş katındaki bir banka şubesi öğle saatlerinde soyulmuş, maskeli soyguncular çalıntı olduğu belirlenen 34 EZ 7813 plakalı otomobille kaçmıştı.

Görgü tanıkları, bir vatandaşın, şüphelilerin aracına silahla ateş açtığını ancak başka bir vatandaşın otomobilinin isabet aldığını anlattı. Kaçmayı başaran şüphelilerin, bankadan 40 bin lira çaldıkları belirlendi. Polisin, kaçan şüphelileri yakalamak için helikopter desteğiyle başlattığı çalışmalar sürüyor.

BİZE ULAŞIN