5 dakikada soydular

3 soyguncu, İstanbul Bağcılar'da bir banka şubesini güpegündüz soydu. 50 bin TL'yle kaçan soygunculara bir vatandaş ateş açtı. Silahtan çıkan kurşun bir otomobilin koltuğuna saplandı

İstanbul Bağcılar'da bulunan bir banka şubesine dün öğle saatlerinde gelen kar maskeli ve silahlı 3 kişiden 2'si içeri girerek banka güvenlik görevlisini silahla etkisiz hale getirdi ve yaklaşık 50 bin TL'yi alarak kaçtı. Soyguncuların arkasından ateş eden bir vatandaşın silahından çıkan kurşun ise seyir halinde bulunan otomobilin sürücü koltuğuna isabet etti. Rehin aldıkları güvenlik görevlisini, silahını alıp bodruma indiren soyguncular olay yerine çalıntı otomobille geldi.

İŞADAMI ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Kar maskeli soyguncuların kaçtığını gören bir vatandaşın silahıyla tek el ateş etmesi ortalığı aksiyon filmi çekimlerine döndürdü. Vatandaşın silahından çıkan kurşun, işadamı Vahap Yılmaz'ın otomobilinin bagaj kapağından girerek sürücü koltuğuna saplandı. Yılmaz, "Seyir halindeydim. Silah sesi duydum. Belimde bir ağrı hissettim. Aşağı inip baktığımda sürücü koltuğumun delik olduğunu gördüm. Az kalsın ölüyordum" diye konuştu. Polis ateş eden vatandaşı gözaltına alırken, kaçan soyguncuları yakalamak için de bölgeyi ablukaya aldı. Banka yetkilileri, soygunun gerçekleştiği saatte her gün para nakli olduğunu, ancak dün soygundan yaklaşık yarım saat önce nakil yapıldığını, bu nedenle de çalınan para miktarının az olduğunu belirtti.

BİZE ULAŞIN