Şafak vakti Özel Harekât'tan 'Cono' operasyonu

Adana'da "Cono aşireti"nin yaşadığı mahalleye hava destekli uyuşturucu operasyonu düzenleyen polis, 40 kişiyi gözaltına aldı. Baskında çok sayıda tabanca ve tüfek de ele geçirildi

Adana'da uyuşturucu avına çıkan polis, "Cono aşireti'' üyelerinin yaşadığı mahalleye, şafak vakti operasyon düzenledi. Özel Harekâtçıların da aralarında bulunduğu bin polisin hava destekli operasyonunda 40 şüpheli gözaltına alındı, tabanca ve tüfekler ele geçirildi.

03.00'TE DÜĞMEYE BASILDI

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar (KOM) Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, bir süre önce "torbacı" tabir edilen sokak satıcılarına yönelik araştırma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda "Cono aşireti" üyelerinin uyuşturucu satışı ve hintkeneviri ekiminde önemli rol aldığı tespit edildi. Ekipler dün gece saat 03.00'te operasyonun düğmesine bastı. "Kod adı: Cono" ismi verilen operasyona yaklaşık bin polis katıldı. KOM, Asayiş, Terörle Mücadele, Özel Harekât, Çevik Kuvvet, Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Yüreğir İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde önceden belirlenen 60 adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Çevik Kuvvet ekiplerinin sokak girişlerinde önlem aldığı mahallede, 6 sokak, Özel Harekât ekipleri tarafından kuşatıldı. Uzun namlulu silahlarla girilen evler didik didik arandı, şüpheliler gözaltına alındı. Operasyona Mersin ve Ceyhan'dan takviye gönderilen 10 narkotik köpeği de katıldı.

HAVADAN HELİKOPTER DESTEĞİ

Helikopter desteğinin de sağlandığı, 2 saat süren operasyonda çok miktarda uyuşturucu madde, tabanca, pompalı tüfek ve döner bıçakları ele geçirildi. Operasyonda uyuşturucu madde bulundurdukları ve sattıkları belirlenen, haklarında arama kararı bulunan toplam 40 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin, ektikleri hintkenevirlerinden elde ettikleri esrarı, ganyan ve loto kuponları arasında gizleyerek sokaklarda sattıkları belirtildi.

BİZE ULAŞIN