Annesi çıktı, kızı girdi

İzmir'de zorla senet imzalattığı iddiasıyla tutuklu olan sanık Tülay Yiğit serbest bırakıldı. Duruşmada, müştekiye hakaret eden kızı ise 2 gün hapis cezası aldı

İzmir'de annesinin sanık olduğu duruşmada, olayı anlatan müştekiye "Şe..siz yalan söyleme" diye bağıran evli, bir çocuk annesi Pınar Çoban, iki gün hapis cezasına çarptırıldı. Annesi ise tahliye oldu. Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, geçtiğimiz yıl eski ortağının isteğiyle Selçuk'ta esnaflık yapan İmam Yaman'ı kaçırıp zorla senet imzalattıkları iddiasıyla tutuklanan altı sanık, önceki gün 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandıkları davada ikinci duruşmaya çıktı. İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada yaşadıklarını anlatan müşteki İmam Yaman, sanıklardan Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde çalışan Tülay Yiğit'in kendisini Kuşadası'na davet ettiğini anlatarak, "Şüphelendiğim için önce gelmeyeceğimi söyledim. Israr edince belediyenin önünde buluştuk. Bu sırada üç kişi beni yakalamak için duruyordu, üç kişi de arabadaydı" diye konuştu.

GEREKÇE: DÜZENİ BOZMAK

Bu sırada izleyiciler arasında oturan Tülay Yiğit'in kızı Pınar Çoban ayağa kalkıp, "Şe..siz yalan söyleme" diye bağırdı. Bunun üzerine Pınar Çoban, Mahkeme Başkanı Hamdi Çiftçi'nin talimatıyla gözaltına alınarak adliye karakoluna götürüldü. Duruşma sonunda anne Tülay Yiğit'i tahliye eden mahkeme heyeti, Pınar Çoban'ı ise "duruşmanın düzenini bozduğu" gerekçesiyle 2 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, duruşma salonunda gerçekleşen hakaretten dolayı ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasını da kararlaştırdı. İki hafta önce anne olduğu öğrenilen Pınar Yiğit, iki günlük disiplin hapsi cezasını çekmek üzere, annesinin tahliye edildiği Buca Cezaevi'ne gönderildi.

BİZE ULAŞIN